Політика

5 депутатів сільської ради Верхнянської ОТГ можуть бути відкликані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Депутат місцевої ради повинен працювати не тільки на окрузі, але і брати участь в засіданнях сесій ради та засіданнях постійних депутатських комісій до яких він входить.

Закон України “Про місцеві вибори” передбачає процедуру відкликання депутата місцевої ради, якщо він пропустив більше половини пленарних засідань чи засідань постійної депутатської комісії (Стаття 41), повідомляє Центр Політичних Студій.

Члени Молодіжної ради Верхнянської ОТГ оцінили роботу депутатів Верхнянської сільської ради у 2018 році та за перше півріччя 2019 року, склавши рейтинг депутатів, які можуть бути відкликані за підсумками роботи в цей період.

5 із 26 верхнянських депутатів можуть втратити мандат

У 2018 році депутати місцевої ради провели 10-ть сесійних засіданнях. За результатами аналізу відвідуваності сесій виявилось, що серед верхнянських обранців є п’ятеро,  які відвідали менше половини сесій. Мар’яна ЛуговаФедір Іваськів та Микола Свирид жодного разу за 2018 рік не відвідали засідання сесій сільської ради Верхнянської ОТГ. Наталія Дякун пропустила 70% сесійних засідань, а Оксана Луців  60% сесійних засідань.

“Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”  передбачає, що депутат, який пропустив за рік понад 50% сесійних засідань може бути відкликаним.

Станом на 5 серпня 2019 року Федір Іваськів та Микола Свирид  також не відвідали жодного сесійного засідання. Ще три депутати пропустили більше половини сесійних засідань, а саме Мар’яна Лугова – 80%, Оксана Олійник – 80%, Наталія Дякун – 60%.

Крім того слід зазначити що, ще 6 депутатів пропустили понад 25% сесійних засідань в 2018 році. Василь Мельник був відсутній на 5-ти з 10-ти сесій, по 4-ри засідання пропустили Дмитро БучакОксана ОлійникІгор Мельник і по 3 засідання Іван Філіпович та Василь Лесюк.

У 2019 5 депутатів пропустили по 2 з 5-ти  сесій: Дмитро БучакІван ДанюкОксана ЛуцівВасиль Лесюк та Василь Мельник.

Причини пропуску засідань є різними. Представники молодіжної ради Верхнянської ОТГ сконтактували з депутатами та попросили прокоментувати причини своїх пропусків. Також поспілкувались із секретарем ради щодо комунікації з депутатами.

Як повідомила секретар сільської ради Марія Дуда –  Микола Свирид починаючи з 2018 року, після отримання інформації про час проведення сесій просто не з’являвся на них, а пізніше почав ігнорувати дзвінки та повідомлення про засідання.

Мар’яна Лугова постійно знаходиться за кордоном, і, відповідно, не має можливості бути присутня на засіданнях ради. Про це ж повідомила секретар ради, оскільки зконтактувати з Луговою не вдалось.

Федір Іваськів причини свої пропусків пояснює так: “Я працюю в Управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області – є командиром відділення. Зважаючи на специфіку своєї роботи, не маю можливості звільнитися від виконання своїх обов’язків на час проведення сесії”.

Наталя Дякун пояснює, що працює провідним фахівцем на ТзОВ ” Карпатнафтохім”, і, в основному, пропускала позачергові засідання, оскільки не мала можливості залишити роботу і бути присутньої на сесії: “Я маю відповідальну посаду на виробництві і мені не завжди вдається відпроситись на сесію”.

“Я є директором ТзОВ “ІКО ІФ” і дуже часто буваю у відрядженнях, через що відвідала лише меншу частину сесійних засідань ради”, – пояснює свою відсутність Оксана Луців.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках, депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків.

Окрім цього кожен депутат, за законом, має право подати заяву про складання ним депутатських повноважень.

Де можна ознайомитись з графіками прийому демутатів Верхнянської сільської ради ОТГ?

Стаття 10, пункт 5 Закону України “Про статус депутата місцевої ради” зазначає, що депутат зобов’язаний вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців. Ця ж стаття Закону передбачає, що депутат повинен визначити та оприлюднити дні і години прийомів для громадян. Це означає, що депутат місцевої ради має повідомити мешканцям громади про те, коли і де він буде проводити прийом мешканців. На практиці такі повідомлення здійснюються на сайті ради, у соціальних мережах та у друкованих ЗМІ.

Графік проведення прийомів громадян депутатами Верхнянської сільської ради відсутній. Також жоден депутат не повідомляє про місце та час прийому громадян у соціальних мережах, у ЗМІ чи на дошках оголошень. Цю інформацію підтвердили і у сільській раді Верхнянської ОТГ, надавши Молодіжній Раді відповідь на запит.

(Відповідь на запит Молодіжної Ради Верхнянської ОТГ щодо оприлюднення депутатами інформації про місце та час щомісячного прийому громадян)

У відповідності до п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат особисто визначає і оприлюднює години та місце прийому виборців. Це робиться для того, щоб депутат мав можливість визначити проблеми свого округу та представляти інтереси виборців у раді.

Хто з Верхнянської сільської ради ОТГ не звітує перед громадянами?

Згідно з Законом України «Про статус депутата місцевої ради» (стаття 16) не менше, ніж один раз в рік, депутат повинен звітувати перед виборцями округу. Робити такі звіти він може публічно, на зборах селян, під час масових заходів, чи письмово – на сайті громади, у ЗМІ чи соціальних мережах. Рада зобов’язана визначати орієнтовні строки проведення таких звітів. Це – пряма вимога законодавства. Депутати Верхнянської ради нехтують дану норму закону, та не звітують перед громадою. Цю інформацію теж підтвердили у відповідь на запит Молодіжної Ради.

Депутат місцевої ради зобов’язаний дотримуватись законодавства та забезпечувати його реалізацію. Відповідно – не повинен порушувати вимоги законів, які регламентують його діяльність. Якщо депутат ради без поважних причин пропускає пленарні засідання ради, не проводить прийом громадян щомісяця або не звітує про свою діяльність щороку на відкритих зустрічах з виборцями згідно з затвердженими радою графіками, не розміщує свій звіт у відкритому доступі – він порушує вимоги чинного законодавства, а також права своїх виборців – мешканців громади.

Фактично жоден депутат сільської ради Верхнянської ОТГ не проводить щомісячного прийому громадян.

Більше того – не визначив та не опублікував графік прийому мешканців – на сайті громади, у соціальних мережах. Така ж ситуація і з щорічними звітами. Жоден з обранців не опублікував чи не провів звітування про рік діяльності перед мешканцями громади.

У 2018 році три депутати не були на жодному засіданні ради. Це критично зменшує ефективність роботи місцевої ради – оскільки інтереси мешканців певних округів просто не представлені на сесіях чи в роботі ради. У такому випадку депутату краще самостійно скласти повноваження. Ще двоє депутатів у 2018 році пропустили понад половину засідань.

Негативна тенденція прогулів сесійних засідань продовжилась і у 2019 році – з п’яти засідань ради двоє депутатів пропустили усі 5. Ще два депутати пропустили по 80% засідань і один – 60%. Якщо така негативна динаміка продовжиться і надалі – ці депутати знову дадуть підстави для їх відкликання.

Руслан Марцінків вважає, що «Слуга народу» захоче зганьбити місцеву владу, – інтерв’ю

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.