Люди

Воїни слова: Богдан Савлюк представив нову колекцію «Теплих іграшок» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Івано-франківський скульптор Богдан Савлюк представив українських літературних класиків в образі воїнів, які тримають український культурний фронт.

У новій колекції митця – 10 фігурок, тому він ще називає її літературною чотою, пише «Репортер» з посиланням на «Курс».

До чоти потрапили Іван Франко, Тарас Шевченко, Василь Стус, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Пантелеймон Куліш, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Микола Гоголь і Григорій Сковорода. Кожен «воїн» має псевдо і «суперсилу». Наприклад, Гоголь на псевдо «Вій» «щедро шкварить гумором та сарказмом по недолугості», а Стус на псевдо «Вибух» «підриває байдужість і брехню, викорчовує «совок».

«Ідея з’явилась два роки тому. Зліпив тоді Шевченка, Франка… А кілька місяців тому спало на думку ототожнити письменників з воїнами. У нас уже шостий рік війна з Росією. І ведеться вона не лише за територію, але й за голови, за культурний простір. Моя колекція бореться з тим чорним – з «сватами», дешевою попсою», – каже Богдан Савлюк.

Також він закликав читати книги.

«Вони зроблять нас стійкішими перед зовнішньою і внутрішньою агресією», – впевнений скульптор.

До речі, Богдан Савлюк і сам завершив роман, який незабаром має вийти книгою. Але деталі поки тримає в таємниці.

Нагадаємо, створювати тематичні колекції «Теплих іграшок» Богдан Савлюк почав 5 років тому. Серед його доробку колекція «Соловейки», кіногерої з казкових міністерств, «Серцеїди 18+» та інші.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.