Люди

У Коломиї збирають вироби народних майстрів для допомоги бійцям АТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського збирають вироби народного мистецтва, аби потім продати їх на доброчинному аукціоні. Всі вилучені кошти активісти спрямують на допомогу бійцям у зоні АТО .

майстри Коломия2

 Ініціатори акції – ГС «Рада національно-демократичних сил» спільно з музейниками – придбають за вилучені кошти необхідні речі для української армії, інформують КВ.

 Зараз вони збирають народні вироби та просять коломиян посприяти їм у цій справі. Працівники музею кажуть, що до виробів народного мистецтва можна віднести не тільки зроблене майстрами, а й будь-ким із мешканців регіону. Це може бути вишивка, гачкована чи в’язана серветка, вирізьблена шкатулка та інше.

 Після аукціону, який відбудеться у Києві, майстри зможуть дізнатися, за скільки було придбано їхню роботу.

 Наразі, за словами музейників, до акції долучилося небагато митців. Найчастіше коломияни жертвують вироби з глини. Це глечики та дзвіночки, тарілки різної форми й розміру і навіть малесенькі мисочки з портретами українських гетьманів.

 До слова, їх для аукціону принесли гончарі Надія і Сергій Никоровичі та мисткиня Ганна Вінтоняк.Долучився до доброчинної акції й відомий коломийський художник Микола Семеняк. «Картина із зображенням гірського пейзажу не зможе залишити без уваги покупців на аукціоні», – наголошують музейники.

 Після закінчення збору виробів мистецтва голова секретаріату ГС «Рада національно-демократичних сил» Ольга Баранецька передасть їх до столиці. Що саме будуть закуповувати на зібрані кошти – достеменно невідомо. Адже ситуація в країні змінюється щодня, а потреби українських солдат разом з нею. Організатори акції закликають коломиян не бути байдужими та допомогти українській армії.

Принести свої вироби до музею можна до п’ятниці, 15 серпня.

Write A Comment