Люди Фото

У Франківську вшанували пам’ять героїв Крут (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 27 січня, в Івано-Франківську вшанували пам’ять захисників української державності, які загинули у бою під Крутами.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

«Січневого дня згадуємо подвиг молодих хлопців, які понад 100 років тому віддали найцінніше – своє життя. За ідею. За переконання. За Україну. Паралелі можемо повести й нинішніми подіями на Сході, – написав на своїй сторінці у Facebook міський голова Руслан Марцінків. – Декілька разів був на станції «Крути» – це місце дуже символічне. Поруч зі станцією – чисте поле, де завжди вітер. Де відчуваєш весь той більш та жах. Тут в меморіальному сквері щороку творимо молитву, зберігаємо пам’ять про них».

Бій під Крутами відбувся 29-30 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.