Люди Фото

Рогатин матиме сквер у вигляді карти України та європейську площу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Такий проект під девізом «Єдина Україна – навіки» представили на засіданні оргкомітету з питань спорудження пам’ятника Т.Г.Шевченку у Рогатині архітектори Василь Гурмак, Сергій та Андрій Кушнірюки, пише Рогатка.

DSCN0741

За їхнім задумом площу навпроти адмінбудинку РДА та райради реконструюють у сквер, що символічно імітуватиме карту України з усіма областями. У його центрі спорудять пам’ятник Кобзареві, навколо якого буде спеціальне підвищення, що слугуватиме сценою під час урочистих заходів.

Території Луганської, Донецької областей і Криму планують викласти червоною бруківкою, як нагадування про кровопролитну боротьбу з загарбниками.

DSCN0747

У окремих елементах скверу матиме відображення і дружба з країнами-сусідами.

Член оргкомітету Олег Бойкевич зазначив, що, аби втілити таку ідею, потрібно впорядкувати дерева і кущі перед адмінбудинком, вирубати ті хаотичні насадження, які зараз там є. Цю пропозицію архітектор Василь Гурмак підтримав, пояснивши, що у його планах зробити справжню європейську площу з низькорослими декоративними деревами, лавочками для відпочивальників, автостоянкою для туристів.

Заодно члени оргкомітету поцікавились, в яку суму сквер обійдеться місту і громаді. Відповісти на це питання архітектори не змогли, зауваживши, що насамперед потрібно остаточно затвердити проект, а його виконання залежить і від вартості матеріалів, і від ситуації в державі.

Write A Comment