Люди Світ

Перед франківською друкарнею таки буде парковка, з якої у квітні обіцяють зробити сквер (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

“Вопак”, громада і влада Франківська все ж змогли домовитися і прийняли тристоронній меморандум, за яким навесні парковку перероблять на громадський простір.

drukarnya-4, друкарня

У вівторок, 4 жовтня, в громадському ресторані Urban Space 100 представник громади Юрій Филюк, мер міста Руслан Марцінків та  представник супермаркету «Вопак» Василь Дудкевич розповіли про подальший розвиток та втілення в життя проекту «Скверу перед Друкарнею» на вул. Січових Стрільців, 78.

14593380_10154601481546350_1263128848_n

“Для нас було важливо, щоб процес створення скверу був безконфліктним і до нього долучилися всі охочі, – говорить Юрій Филюк. – Коли ми дізналися, що на першому поверсі друкарні буде “Вопак”, ми почали переговорний процес з представниками власника і нам вдалося дійти консенсусу”.

Нагадаємо, що на першому поверсі колишньої франківської друкарні на Січових Стрільців, 78 почали облаштовувати приміщення під новий супермаркет. До нового року тут відкриють ще один «Вопак». В архітектурному проекті «Вопака» на території перед будівлею Друкарні передбачено автостоянку. Для міських активістів така звістка стала несподіванкою. До того багато говорили про те, що простір перед друкарнею мав би стати сквером.

До теми: Танці навколо друкарні. У центрі Франківська відкриють супермаркет, а перед ним облаштують громадський простір

Ініціаторами перевтілення цього простору була громада міста, організацією та проведенням архітектурної резиденції займалася платформа «Тепле Місто», підтримали «Павільйон 78» Івано-Франківська міська рада та ряд бізнесів та мешканців міста.

У липні цього року мешканці будинків біля друкарні спільно з платформою «Тепле місто» почали розвивати тему скверу. Перед колишньою друкарнею провели архітектурну резиденцію «Павільйон78». Франківські архітектори та урбаністи спільно з колегами із Києва, Львова, Харкова протягом 10 днів працювали над концепцією нового громадського простору. Архітектори запропонували різні елементи, які б оживили цю територію: терасу для відпочинку й кінопоказів, дитячу зону, криту конструкцію, яка водночас була б і зупинкою, і накриттям від дощу та сонця. Іншими об’єктами скверу пропонувалися водні елементи, стовпчики для обмеження паркування, велопарковки тощо. Активісти встановили на газоні вуличні меблі, парклет, організовували і проводили зустрічі, майстер-класи та тихі арт-вечірки перед друкарнею.

До теми: Тераса, водні елементи, зелені зони: Архітектори розробили проект оновленого простору перед друкарнею у Франківську

Потім резиденція завершилась, а коли виявилося, що в колишній друкарні буде «Вопак», питання громадського простору зависло.

Після перемовин усі зацікавлені сторони – громада, місто та власник друкарні дійшли домовленості. У вівторок, 4 жовтня, підписали тристоронній меморандум між благодійним фондом «Тепле Місто», Івано-Франківською міськрадою та «Вопаком» щодо облаштування території перед Друкарнею.

“Меморандум полягає в тому, що “Вопак” без шкоди для дерев закладе бруківкою тимчасову парковку, яка діятиме до 20 квітня, – говорить Филюк. – А з 22 квітня бруківку заберуть і облаштують сквер. Місто зі свого боку готове шукати фінансування для реалізації проекту. Таким є компроміс, від якого всі мають виграти.”

“Цей проект – яскравий приклад ефективної співпраці громади і бізнесу”, – зазначає Василь Дудкевич.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.