Люди

Найстарша мешканка Прикарпаття у свої 105 років ніколи не була в лікарні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ганні Микитин із села Красне, що на Рожнятівщині, днями виповнилося 105 років.

Жінка є найстарішою мешканкою Прикарпаття, пише журналістка Анна-Сабіна Ружицька.

Ганна Микитин. Фото Зеновії Годованець
Ганна Микитин. Фото Зеновії Годованець

Це неймовірно, але попри свій поважний вік, бабця Ганна сама куховарить, пере та рубає скіпки для печі. Вона ніколи не була в лікарні та й зараз майже не хворіє. У чому таємниця її здоров’я та довголіття?

У неймовірній доброті, внутрішньому спокої та великій вірі в Бога, – каже її невістка пані Ольга. – Моя друга мама, бо свекрухою я її аніколи не називала, настільки сильна тілом і духом жінка, що таких людей, я за свої 72 роки не зустрічала. Усе, що б не трапилося в її житті – війна, голод, важка праця в колгоспі, втрати рідних – вона сприймала спокійно, з молитвою і за все дякувала Богу. Мама завжди каже, що коли вона сама нічого не може змінити, то може молитися. І Бог дасть сили все пережити.

За словами Ольги Микитин, бабця Ганна народилась у багатодітній родині. Її батько не повернувся з Першої світової. Мати зосталася молодою удовою з чотирма дітьми Жінка вдруге вийшла заміж і народила ще троє дітей.

Валіза з підпілля. Бабуся Анна із Вороненки пам’ятає усі служби УГКЦ при совітах (ФОТО)

Ганна ніде не вчилася і досі є малограмотною, читати та писати майже не вміє. Зате може порахувати гроші та зробити розрахунки для господарства, скажімо, порахувати мішки з урожаєм, розділити на щодень місячну пенсію.

Ганна вийшла заміж за односельця Михайла, у подружжя народився один син, який уже теж відійшов у засвіти. Зараз у поважної жінки є невістка, онук і правнучка. Ще 98-річною вона утримувала корову, свиней, курей.

Нині бабця Ганна щодня прокидається о 07.30, годину молиться, одягається та увесь день порається по господарству, ввечері дивиться телевізор. Як бачить події на Сході, то дуже хвилюється і просить Бога, аби нарешті закінчилася війна.

Зараз Ганна Микитин вже недобачає і недочуває, але жодних ліків приймати не хоче, каже, що це “огидна хімія”. До речі, внутрішньому спокою і сильному характеру пані Ганни може позаздрити і спортсмени,і військові, і державні діячі. Що б не трапилось у її житті, вона ніколи не показує свої емоції.

Бабуся з Тлумаччини довго приховувала, що малює картини, бо в селі так не прийнято (ФОТО)

Вона зі стоїчною гідністю пережила смерті чоловіка, сина і правнучки. У найтяжчі хвилини скорботи казала, що кожна людина, яка народилася, мусить померти. І якщо вже Бог забрав її рідних до себе, то вона, яка залишилася жити, має за них молитися, а не ридати, адже померлих не повернути. За такий спокій бабцю Ганну в селі називають семижильною.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.