Люди

На Водохреща в ополонку: рекомендації щодо купання від 90-річного «моржа» з Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Віталій Маргалик – найстарший за віком «морж» в Україні. Вже 52 роки поспіль він занурюється у крижану воду, виконує фізичні вправи та займається бігом.

На перший погляд в ньому важко розгледіти 90-річного дідуся, а все тому, що і почувається він набагато молодшим. Напередодні Водохреща пан Віталій розповів свою історія моржування, пише «Репортер» з посиланням на «Вежу».

«Моржуванням почав займатись досить випадково, під час навчання у Львівському університеті фізичної культури, – розповідає чоловік. – Один з моїх викладачів практикував моржування і почав мене теж підбурювати на це. Тож моржуванням я почав займатись у 1967 році. Скажу відверто, спочатку було важко. Але моєю перевагою було те, що почав занурюватись у холодну воду не взимку, а ще в осінні холоди. Вода в цей час ще не настільки «щипає» тіло, як в зимові морози».

За його словами найкраще починати моржування з літа, купатись під час будь-якої погоди. Чи то дощ, чи вітер – байдуже, адже організм має звикати. Адаптувавшись до перепаду температури, організм буде готовий до зимового занурювання.

«Хоч мені вже 90 років, але здоров’я, як у молодого хлопця, – говорить Віталій Маргалик. – Наприклад, сьогодні в мене була пробіжка, фізичні вправи та холодний душ. Мені дуже цікаво, як я буду почуватись надалі. Буває, дивлюсь на людину, яка йде згорблено, ще й з ціпком у руках і дивуюсь. Підходжу, питаю скільки років, а вона мені каже, що 78, а мені 90 і я на ранковій пробіжці. Тоді розумію, що все роблю правильно».

Каже, багато людей практикують на Водохреща без підготовки занурюватись в ополонку. Таке можна робити, але тільки на декілька секунд. Обов’язково після цього зробити розтирання тіла і зігрітись. Зігріватись варто до купання і після: робити фізичні вправи, пробігтись, випити чаю.

Щоб не нашкодити власному здоров’ю, необхідно дотримуватись простих правил:
  • Вибирайте людяне місце зі спеціально відведеною зоною для купання.
  • Переконайтесь, що не хворієте на запальні чи хронічні захворювання.
  • Перед та після купання необхідно розігрітись. Варто порухатись, виконати фізичні вправи. Тіло має бути гарячим, але не пітним.
  • Не пірнайте у воду.
  • Перебувайте у воді не довше 10 секунд.
  • Після купання варто обтертися рушником та випити гарячого чаю.
  • Не потрібно вживати алкоголь, адже він зігріває на короткий час, а потім дає зворотну дію.
  • Занурюватись варто разом з молитвою, адже в цей день вода по-особливому цілюща.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.