Газета Люди

Людина тижня за версією “Репортера” – Іванна Книш

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» має честь відзначити у своїй постійній рубриці медсестру із села Новоселиця Снятинського району. За чуйність, креатив, 100 % вакцинації та перемогу у всеукраїнському конкурсі.

Минулого тижня Іванна Книш виборола там перше місце і стала найкращою медичною сестрою України.

Спеціальний конкурс проводили у Києві в рамках форуму «Розвиток медсестринства в контексті змін системи охорони здоров’я». Участь у конкурсі взяли представники із 23 областей України. Від Прикарпаття делегували Іванну Книш.

Усі конкурсанти мали підготувати презентацію про те, яким вони бачать медсестринство та як його надалі треба розвивати. Ділилися власним досвідом.

І найбільше усіх вразила презентація Іванни Книш. Особливо про вакцинацію й те, до яких методів вона вдавалася, аби довести людям, що щеплення – це добре.

Цікаво, що Іванна Книш – сертифікований тренер ЮНІСЕФ з питань імунізації. Завдяки їй у її рідному селі Новоселиці вакциновані 100 % дітей.

Але не так усе було просто.

За словами медсестри, в Україні багато років була така потужна антивакцинальна пропаганда. Звідти й страшенна недовіра батьків до якості вакцин.

Іванна 20 років пропрацювала у фельдшерсько-акушерському пункті (ФАП) у Новоселиці. Спершу патронажною медсестрою, а після реформи – сімейною.

Каже, аби провакцинувати всіх дітей у селі, залучали священника, сільського голову, директора школи. Показували ролики, що таке поліомієліт і наслідки хвороби.

«Я показово капала собі крапельки, аби батьки не боялися, що це неякісна вакцина і взагалі щось страшне, – говорить Іванна. – У мене дитина доросла, але я приводила своїх племінників. Тобто, усі мої рідні та близькі проходили вакцинацію першими, аби інші побачили, що ми довіряємо вакцині та робимо це самі».

Три місяці тому Іванна Книш влаштувалася до ФАПу в Заболотові, у кабінет педіатра. Каже, багато пацієнтів з її села перебралися за нею. Додає, що медреформа дала можливість росту та розвит­ку і медсестрам.

Цікаво, що за перемогу в конкурсі в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запросила Іванну Книш та ще двох переможниць на стажування у міністерство.

Ну що, пишаємось. А ще вітаємо Іванну Книш і всіх причетних з прийдешнім професійним святом – Днем медика, який відзначатимуть цієї неділі – 16 червня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.