Газета Люди

Кримський в’язень Микола Шиптур з Франківська став людиною тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня Репортер нагадує про бранця Криму – 42-річного Миколу Шиптура з Івано-Франківська.

Його вже шостий рік утримують у виправній колонії № 1 у Сімферополі.

До теми: Невідомий в’язень Криму. Миколу Шиптура з Франківська тримають у колонії в Сімферополі

У понеділок, 16 березня, на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради, депутати звернулися до президента з проханням включити Миколу Шиптура до списку обміну полоненими. Звернення зачитав депутат міськради Віталій Мерінов і всі одноголосно його підтримали.

До подій Майдану родина Шиптурів кілька років поспіль жила та працювала в Іспанії, потім повернулася до України. На хвилі відчуття солідарності у січні 2014 року Микола поїхав до Києва. Там він охороняв КМДА.

На заклик соратників Шиптур поїхав до Криму, аби підтримати акцію до 200-річчя Шевченка. У березні 2014 року його захопили представники так званої «самооборони Криму».

Застосувавши тортури, його змусили до самообмови. Миколі запропонували на вибір або підписати свідчення, або повернутися до рук так званої «кримської самооборони», що загрожувало непередбачуваними і трагічними наслідками. Микола був змушений свідчити проти себе.

Читайте також: Кримська художниця відроджує килимарство на Гуцульщині (ВІДЕО)

Через рік, 28 квітня 2015 року, «суддя» окупаційного Гагаринського районного суду міста Севастополя Володимир Сибула виніс рішення засудити громадянина України Миколу Шиптура до 10 років колонії суворого режиму за незаконне перевезення зброї, а також за «замах на вбивство особи у зв’язку зі здійсненням цією особою службової діяльності або виконанням громадського обов’язку, здійснене суспільно небезпечним способом».

16 червня окупаційний Севастопольський міський суд при розгляді апеляції зняв обвинувачення в незаконному перевезенні зброї, а також з процесуальних причин зменшив покарання за звинуваченнями у замаху на вбивство – до 9 років. Але суть справи залишив незмінною.

МЗС України включив Миколу Шиптура в список українсь­ких громадян, яких російська влада незаконно утримує в Криму. Його ім’я також згадується у зверненні Верховної Ради України до парламентів іноземних держав із вимогою засудити репресії Росії щодо українських політичних в’язнів.

До теми: Кримчанка Олена Біла – про роботу в патрульній поліції та волонтерство у Франківську

Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську українська сторона передала список із 200 прізвищами для наступного обміну утримуваними особами. Із них 86 осіб у списку – це незаконно засуд­жені кримські татари. Миколи Шиптура у цьому списку немає, а у Франківську на нього чекають дружина та син.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.