Газета Люди

Франківські госпітальєри Тетяна і Сергій Морози – люди тижня за версією “Репортера” (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає у своїй постійній рубриці сім’ю госпітальєрів – Сергія і Тетяни Морозів. За те, що навіть у біді об’єднали навколо себе величезну кількість друзів.

Днями у Франківську відбувся благодійний ярмарок, який організували об’єднання воїнів і волонтерів «Галицькі леви» та міська асоціація учасників АТО. Франківців і гостей міста закликали долучитися до збору коштів на лікування подружжя.

Не лише військові, але й звичайні мешканці міста добре знають Морозів. Сергій – капелан і військовий парамедик, госпітальєр із позивним Фрост. Тетяна також не лишилася осторонь, активно волонтерила, допомагала армійцям. Однак наразі їм самим необхідна допомога.

У Сергія діагностували гліобластому (пухлину мозку) IV стадії, а в Тетяни – меланому (злоякісне пухлинне утворення) ІІ стадії.

«Мені зробили операцію у жовтні тут, у Франківську, але ми справлялися з моїм лікуванням, тому не робили розголосу. Я лікувалася, і ми далі займалися допомогою армії, хоча більше перебували вдома. А ось про хворобу Сергія ми довідалися випадково вже після різдвяних свят. Подумали, що інсульт, бо раптово частина його обличчя, як це буває при інсультах, «сповзла», – розповідає Тетяна Мороз.

Тоді вони терміново мали вирішити, де робити операцію. Сергія прооперували у дніп­ровській лікарні імені Мечникова. Там, за словами Тетяни, їх дуже тепло зустріли, бо добре знали по військових і волонтерських справах. На щастя, все пройшло вдало.

До теми: Смаколики з музикою. У Франківську триває благодійний ярмарок в підтримку родини госпітальєрів Сергія та Тетяни Мороз

Наразі обоє Фростів продовжують боротися за своє здоров’я. Тому військові та волонтери об’єдналися і влаштували ярмарок, щоб допомогти їм назбирати грошей на лікування.

За словами керівника ГО «Об’єднання воїнів та волонтерів «Галицькі леви» Романа Дорожівського, вони намагалися долучити якомога більше людей.

«Треба об’єднуватися, бо така біда, як рак, може постукати в будь-чиї двері, – говорить Роман. – У нас є дитячі майстер-класи, смачна кухня від ветеранів, випічка, яку приготували дружини атовців, виставка фотографій з АТО та виставка зброї».

Ярмарок тривав два дні. Там було сім локацій, де охочі слухали виступи місцевих виконавців, оглядали реанімобіль Сергія Мороза, виставку фото, зброї та військової техніки. За бажанням можна було відвідати тренінги з психології чи парамедицини або просто посмакувати гарячим бограчем чи шашликом.

Для Морозів зібрали 100 тис грн, гроші передали їм прямо на сцені. Але цього замало.

Тетяні спершу призначили лікування на 50 тижнів, однак після додаткових обстежень продовжили до двох років. Сергій має пройти п’ять курсів хіміотерапії, після яких і стане відомо, як лікуватися далі. Наразі Фрости вже пройшли перший курс променевої та хіміотерапії.

Допомогти Морозам можна за реквізитами:

5168 7422 0370 6431
Тетяна Мороз (Приватбанк, гривня).

4731 2171 1161 4937
Тетяна Мороз (Приватбанк, долар).

Для переказів з-за кордону:

Western Union та Money Gram:
ПІБ (латин): Moroz Tetyana

Телефон +380 (67) 496 41 97
(Тетяна Мороз).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.