Люди Фото

Дитяча мрія. У Франківську провели безкоштовну екскурсію містом для наймешних (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську  триває VIII сезон безкоштовних екскурсій містом.

У суботу, 6 липня, відбулася екскурсія для найменших мешканців під назвою «Івано-Франківськ – дитяча мрія», яка є новинкою сезону, пише Репортер.

«Ми одразу підтримали ініціативу пана Віталія Передерка – начальника відділу туризму Івано-Франківської облдержадміністрації, який організовує спільно з гідами такі цікаві екскурсії в місті. Адже у нас є багато різних маршрутів для дорослих, але не проводять екскурсії для найменших. «Івано-Франківськ – дитяча мрія» – це про цікаве місто та цікаву науку для діток. Пройшовши всі зупинки дитячого маршруту, відвідувачі опиняються в магічному просторі – науковому містечку – де троянда стає кришталевою та оживає вулкан. Не кожне місто може похвалитися таким різноманіттям розваг для дітей, а у Івано-Франківську туристам точно є що подивитися», – каже співзасновниця наукового містечка «Нова енергія» Ірина Дарвай.

Під час екскурсії діти пройшли коротеньким, але дуже пізнавальним маршрутом, який розпочинався у парку Адама Міцкевича і пролягав  цікавими історичними місцями міста, маловідомими для широкого кола людей.

Діти з батьками побачили декілька дивовижних двориків та під’їздів міста, які уособлюють стиль архітектурного планування кінця 19-го – початку 20-го століття із врахуванням специфіки використання особливих архітектурних елементів (як з точки зору естетичного вигляду, так і з точки зору ефективного використання освітлення сонячним промінням місць загального користування – так звані зенітні ліхтарі, що дозволяють максимально проникати сонячному світлу всередину приміщення).

Маленькі відвідувачі дізналися багато цікавих фактів з історії Івано-Франківська, пройшли найвужчою та найкоротшою вулицею міста, а також побували в місці, де колись розташовувався зруйнований квартал поблизу ратуші.

Інформація про використання сонця з різною метою (освітлення, визначення часу, напряму і тощо) стало оригінальним доповненням до загальної екскурсійної програми.

Фінальна зупинка для дітей -це коротенька екскурсія у музеї наукового містечка «Нова енергія» та захоплююче наукове шоу «Пісня льоду та полумʾя», де дітки спостерігали за добуванням заліза при температурі 2500 ⁰С та миттєвим виготовленням смачного морозива у рідкому азоті, температура якого мінус 192 ⁰С.

Екскурсія «Івано-Франківськ – дитяча мрія» проводилася вперше, але викликала надзвичайний інтерес у мешканців міста, тому організатори сподіваються на продовження цієї традиції і вже у вересні діти зможуть долучитися до другої екскурсії на тему «Івано-Франківськ – місто для дітей», про що буде повідомлено на сайті облдержадміністрації, а також у мережі Facebook, твіттері IFTourLand.

Стежте за хештегами #франківськімандри, #франківськхочувдитинство.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.