Гроші

Європейський суд зобов’язав заплатити люстрованому начальнику податкової з Яремчі майже сім тис євро

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 17 жовтня, Європейський суд з прав людини визнав, що звільнення в Україні державних службовців на підставі люстрації (закону “Про очищення влади”)  порушило права звільнених чиновників.

Суд розглянув скарги п’яти чиновників, яких звільнили у межах люстрації. Позивачі стверджували, що Україна порушила ст. 8 Європейської конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя. Про це повідомляє пресслужба установи, пише ТСН.

Тепер за рішенням суду Україна має сплатити п’ять тисяч євро кожному заявнику, а також будь-який податок, який може бути стягнуто з цієї суми і компенсації моральної шкоди – 1500 євро першому заявникові та 300 євро іншим заявникам.

Скаргу до суду подали колишній перший заступник начальника слідчого управління Міндоходов Миколаївської області Дмитро Басалаєв; ексзаступник начальника кадрового управління ГПУ В’ячеслав Полях; колишній заступник прокурора Чернігівської області Олександр Ясь, колишній начальник податкової інспекції міста Яремча ГУ Міндходов в Івано-Франківській області Роман Якубовський та ексзаступник начальника управління АПК Олександрівської райдержадміністрації Донецької області Сергій Бондаренко.

Раніше президент Володимир Зеленський запропонував люструвати всю постмайданну владу. Такі плани глава держави виклав у відеозверненні й опублікував у Facebook. До переліку посад, які підпадають під люстрацію, Зеленський хоче додати весь вищий ешелон влади – зокрема генпрокурора, голів СБУ, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, Фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, і навіть керівників оборонних підприємств.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.