Гроші

У липні середня зарплата на Франківщині становила майже 9500 гривень – статистика

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У липні цього року середньомісячна заробітна плата на Прикарпатті склала 9 499 грн.

Цей показник є дещо нижчим, ніж в середньому по Україні – 10 971 грн –  проте є сфери діяльності, де рівень оплати праці перевищує середній по державі, повідомляє Репортер з посиланням на інформацію обласного управління статистики.

«Розрахунок показників щодо рівня оплати праці здійснюється по підприємствах, установах, організаціях області та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб, – говорить перший заступник начальника обласного управління статистики Юлія Макар. –  За даним показником у липні 2019 року область посіла 12 місце серед регіонів держави.  І хоча заробітна плата на підприємствах області є нижчою, ніж в середньому по державі, проте вона у 2,3 раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати (4 173 грн)».

На Прикарпатті найвищий рівень зарплати спостерігається у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (понад 14 600 грн у липні). Також немало отримують працівники сфери транспорту (13 895 грн) та сільського господарства (13 624 грн). А ще – у промисловості (в середньому понад 13 000 грн), зокрема у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції заробітки працівників перевищили середній показник по області у 2,6 рази, добувної промисловості і розробленні кар’єрів – у 1,8 раза, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – у 1,6 раза.

«Найнижчі нарахування заробітної плати в області спостерігаються у сфері поштової та кур’єрської діяльності – 51% від середнього показника по області, наданні інших видів послуг – 53%, – каже Юлія Макар. – Водночас, заробітна плата у галузі сільського господарства (13 624 грн) в області є на 38%  вищою, ніж в середньому по Україні. А от в сфері інформаційних технологій рівень оплати праці є у 2,1 раза нижчим, ніж в середньому по державі».

Порівняно з липнем минулого року, зарплата по області зросла на 18,6%. Але не в усіх сферах.

«Зниження рівня номінальної заробітної плати порівняно з липнем 2018 року зафіксовано лише у будівництві (на 10,4%), – говорить Юлія Макар. – У решті сфер діяльності спостерігається збільшення рівня оплати праці – на 1,5–37%».

Нижчим від середньообласного показника є рівень оплати праці у освітян та працівників сфери охорони здоров’я – у липні вони отримали в середньому по 7 895 грн та 6 668 грн відповідно. Хоча, якщо порівнювати з січнем поточного року, то заробітна плата у цих сферах діяльності зросла відповідно на 12% та 19%.

Все про зарплати на Прикарпатті читайте у свіжому номері Репортера від 12 вересня.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.