Гроші

У державному бюджеті на 2020 рік Кабмін “забув” про шість ОТГ Прикарпаття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Шість новоутворених об’єднаних територіальних громад Івано-Франківщини можуть не перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою.

Йдеться про Гвіздецьку, Дубівську, Корницьку, Підгайчиківську, Пасічнянську та Єзупільську ОТГ,  повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей, пише Репортер.

За його словами, доопрацьований проєкт закону про держбюджет, який вніс Кабмін,  взагалі не передбачає міжбюджетних відносин для шести ОТГ Івано-Франківської області.

Така ситуація призведе до нерозуміння, обурення, спротиву та зневіри новоутворених ОТГ, – — заявив експерт.

Адже з нового бюджетного року ці громади все-таки повинні перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою та повноцінно перебрати на себе здійснення функцій і повноважень місцевого самоврядування.

У п’яти прикарпатських ОТГ з’явилися добровільні пожежні дружини (ВІДЕО)

Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття вже підготувала офіційного листа органам державної влади з вимогою уникнення зриву реформи децентралізації. У листі, зокрема, аргументували необдумані дії Кабміну.

«По-перше, вкрай пізній термін утворення нового складу ЦВК та пізній термін призначення перших виборів після 15 жовтня – не є сферою повноважень об’єднаних територіальних громад. Усі новоутворені ОТГ області влітку завершили процес об’єднання, а облдержадміністрація вчасно звернулась до ЦВК про призначення виборів.

По-друге, уже два роки поспіль ЦВК призначає перші місцеві вибори до новоутворених ОТГ у грудні, що жодним чином не впливало на формування та затвердження бюджетів ОТГ на плановий бюджетний період в січні. Тобто, алгоритм безболісного переходу на плановий міжбюджетний рік упродовж двох років поспіль апробований, працює і не складає жодних проблем у взаємодії з фіскальними органами та органами державної казначейської служби», – йдеться у листі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.