Гроші

Чи призупинять виплати лікарняних і допомог вагітним і породіллям, – всі деталі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 20 листопада, на сайті Фонду соціального страхування з’явилася інформація про призупинку перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, бо призначені на це кошти вичерпалися.

Втім, у четвер, 21 листопада, Мінсоцполітики спростувало цю інформацію.

Постанова №16 “Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік” ухвалена Кабміном 16.01.2019. Загальні видатки Фонду на поточний рік було заплановано у розмірі 23,26 млрд гривень, зокрема, на виплату матеріального забезпечення та соціальні послуги – 12,974 млрд гривень, з яких 12,535 млрд грн – на матеріальне забезпечення, йдеться на сайті Фонду.

“За чинним законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабінетом міністрів, – пояснює директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков. – За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету”.

Міністерство соціальної політики гарантує продовження штатного режиму виплат застрахованим особам, які здійснює Фонд соціального страхування. Про це заявив заступник Міністра Олег Коваль на брифінгу для ЗМ, пише на сайті міністерства.

“Кожного дня у Фонд соціального страхування надходить від 60 до 250 млн грн. Вчора на рахунках фонду було 429 млн грн, а сьогодні вже 550 млн грн. Тобто гроші у них є. Хочу запевнити, що Мінсоцполітики забезпечить здійснення виплат, як тільки ми врегулюємо питання з керівництвом Фонду”, – наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, заява про призупинення виплат Фондом соціального страхування є особистою ініціативою поновленого керівника Фонду Євгена Баженкова: “Призупинення перерахування грошей можливе лише у випадку, коли є усна чи письмова вказівка керівника виконавчої дирекції Фонду. Підстав для призупинення немає.”

У міністерстві нагадуєть, що “новий” керівник виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков є фігурантом двох кримінальних справ, які стосуються приватизації державного майна. Його звільнили 15 травня 2018 року рішенням правління Фонду – підставою для чого стали вказівки пана Баженкова про зміну форми власності із державної на приватну 71 об’єкта. 8 листопада Печерський Суд Києва скасував рішення Правління Фонду про звільнення Баженкова. 14 листопада у реєстрі судових рішень з’явився неповний текст рішення суду і цього ж дня Баженкова “поновив” приватний нотаріус.

18 листопада Міністерство соціальної політики подало скаргу на дії виконавця у Міністерство юстиції, але оскільки повного рішення Суду немає, це блокує процедуру подання апеляції на рішення суду. Суддя, який вів справу – пішов у відпустку на невизначений час.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.