Гроші

Долина стала одним із найбільш енергоефективних міст України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про це розповів заступник мера Долини Володимир Смолій на конференції країн Східного партнерства «Муніципалітети – за стале зростання», яка проходила в рамках проекту ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» 22-23 листопада у Києві.

Всього за три роки у Долині вдалося знизити енергоспоживання на 20%. Історія модернізації міста розпочалася у 2012 році, коли Долина отримала 115 тисяч євро грантової допомоги від Європейського Союзу. Ці кошти були інвестовані в енергетичну модернізацію музею та школи, пише прес-служба ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів — Демонстраційні проекти». 

У 2015 році Долина отримала грант в рамках програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» для реалізації одного з найбільших в Україні проектів з утеплення багатоповерхових будинків. Зі свого боку місто взяло на себе обов’язок підвищити енергоефективність та знизити викиди СО2 на 20% до 2020 року, щоб досягти кліматичних цілей  ЄС в рамках проекту.

Згідно з умовами гранту, ЄС покривала 60% вартості робіт, що становить 772, 6 тисяч євро, 20% сплачують мешканці, 20% – місто.

Міська влада організувала проведення аналізу енергоефективності будинків. На базі комунального підприємства було створено Центр енергетичного аудиту. Із результатами термозйомки будинків і розрахунками економічних наслідків втрат тепла фахівці Центру почали проводити зустрічі із мешканцями багатоповерхівок. Лише за першу половину 2015 року було проведено понад тридцять таких зборів.

Вже наступного року кількість модернізованих будинків сягнула 30. Ще 20 – стоять у черзі на пільгове утеплення, хоча тепер умови менш сприятливі, адже доля мешканців у фінансуванні збільшилась із 20 до 40 відсотків.

Долина – одне із двох міст України, яке взялося реалізовувати проект зниження енергоспоживання житловими будинками у співпраці із європейськими спеціалістами. Окрім цього, у межах програми повністю були модернізовані приміщення бюджетних установ. Наприклад, три з п’яти дитячі садочки почали використовувати гарячу воду і ополюватися за рахунок поновлюваного джерела – сонячної енергії.

Завдяки реалізації проекту ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» місто вже економить близько 30% коштів на опалення в рік.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.