Світ

Британія вийшла з ЄС. Що зміниться для України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 31 січня, о 23:00 за місцевим часом Британія вийшла з ЄС. Довгий брекзит тривав майже рік.

Чого чекати від брекзиту українцям пояснили “ВВС Україна” та Deutsche Welle.

Туризм

Великобританія не входила до Шенгенської зони, тому в цьому плані майже нічого не зміниться, українцям і надалі буде потрібна віза. До того ж, отримати її нелегко через велику кількість відмов.

Поки Британія була в ЄС, її громадяни могли подорожувати до України без віз, після виходу, теоретично, це мало б змінитися. За день до офіційного виходу Британії із ЄС чинний президент Зеленський подовжив безвізовий режим для британців на рік – до 30 січня 2021 року.

Після референдуму про брекзит українські оглядачі припускали, що автоматичне подовження безвізу для британців має стати частиною переговорів про полегшення візового режиму для українців. Як зазначила України в Британії Наталія Галібаренко, Україна сподівається на взаємний крок: полегшення у відкритті віз до Британії. Втім, про безвіз поки що не йдеться.

Торгівля

Поки триває перехідний період, нічого не зміниться. А от з 1 січня 2021 року Великобританія вийде з зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Після цього автоматично мають почати діяти правила Світової організації торгівлі, однак цього не станеться у разі укладення між Великобританією і Україною окремої торговельної угоди. Такий документ з Великобританією у жовтні 2019 року вже підписала Грузія. Йдеться про угоду про стратегічне партнерство та співпрацю, яка значною мірою повторює угоду про асоціацію країни з ЄС, включно з зоною вільної торгівлі.

У британському посольстві в Києві вважають, що часу вистачить, і в 2021 рік Україна та Британія увійдуть з новою угодою.

Що стосується квот на експорт українських продуктів, торговий представник України Тарас Качка уточнив, що у новій угоді з Лондоном будуть збережені всі позитивні досягнення, які зараз є в режимі торгівлі: як у питанні нетарифних бар’єрів, так і щодо квот на безмитне ввезення товарів.

Неочікуваним наслідком Brexit стане фактичне збільшення квот для українського експорту. Качка підтвердив, що ті квоти, які нині діють для 28 країн ЄС, залишаться в такому самому обсязі для 27 країн. А на додачу до цього Україна отримає окремі квоти на британський ринок.

Підтримка України

Британія була серед тих європейських країн, які мали чітку й активну позицію щодо анексії Криму Росією і конфлікту на Донбасі, а також щодо запровадження і подовження санкцій ЄС проти Росії. Окрім того, ця країна допомагає Україні, особливо у військовій сфері, а також в питанні модернізації української армії за стандартами НАТО.

Уже зараз Лондон у питанні санкцій пішов далі, ніж Брюссель. Адже до закону 2018 року внесли так звану поправку Магнітського, яка передбачає можливість забороняти в’їзд та заморожувати активи осіб, причетних до серйозних порушень прав людини в усьому світі.

Лондон на найвищому рівні запевняє, що не звужуватиме свою підтримку і допомогу Києву, й, хоч і виходить з ЄС, але залишається в Європі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.