Соціум Статті

Всесвітній день контрацепції. Як не отримати “букет”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 26 вересня, відзначають Всесвітній день контрацепції. Як не крути, а річ завжди актуальна.

Головне завдання контрацепції –безпека. Тобто, як не лише отримати задоволення від сексу, а й захиститися від інфекцій і запобігти небажаній наразі вагітності, пише “Репортер“. 

Засоби й методи контрацепції можна розбити на чотири групи. Найбільш ефективні та прості – бар’єрні. До них відносяться презервативи та шийкові ковпачки.

Другі – різного роду гормональні протизаплідні таблетки. Їх потрібно приймати щодня, незалежно від частоти статевих актів.

Далі – таблетки екстреної контрацепції. Вони ефективні, але в той же час дуже небезпечні для організму жінки.

Останній метод – хірургічне втручання.

За словами Оксани Мазурок, завідуючої Івано-Франківського міського перинатального центру планування сім’ї, якщо раніше акцент робили на жінках, то зараз почали звертати увагу на чоловіків.

«Винні завжди обоє. Кохання, стосунки, як і запліднення – це є бажання двох і робота обох, – каже пані Оксана. – Тому в кожного чоловіка у кишені разом із портмоне має бути презерватив – як і в жіночій сумці, разом з косметичкою».

Втім, презервативи зручні не для всіх. Якщо партнери довіряють одне одному, мають регулярний секс, то можуть переходити на інші методи. Чоловіки таблеток не приймають, а для жінок вони залежать від віку – до 40 років і після. За словами Оксани Мазурок, найкраще – це спершу отримати у лікаря індивідуальну консультацію щодо вибору засобу.

«Важливо не боятися і приходити на консультацію парою, це ще краще, – говорить лікар. – Адже чоловікові може підходити один засіб контрацепції, а жінці інший. Вагінальні таблетки, спреї, піни. Це хороші методи проти захворювань і запобігання інфекцій. Але тут теж є важливим вміння правильно їх використовувати».

Щодо побічного ефекту від гормональних таблеток Оскана Мазурок сміється та каже, що це хибний стереотип.

«Ми живемо не в XIX столітті. Від правильного призначення і користування такими таблетками жінка не може набрати вагу чи мати збій менструального циклу, – говорить пані Оксана. – Нині в таблетках настільки малі дози самого гормону, що при правильному користуванні про якісь побічні наслідки не може бути й мови. Навпаки – від цих таблеток врегульовується менструальний цикл. Також, коли є проблеми зі шкірою або вагою, лікар – не гінеколог, на огляді може приписати гормональні таблетки, які допомагають у вирішенні різного роду проблем, а не лише для запобігання вагітності. Також є стереотипом думка про те, що після тривалого прийому таблеток у жінки зникає сексуальний потяг».

Втім, «таблеткова» контрацепція має свої нюанси. Таблетки треба приймати регулярно, щодня. І такий метод – саме для постійних статевих зносин. Епізодичне сексуальне життя не потребує курсу таблеток, і там люди частіше користуються презервативами.

Серед небезпечних методів вберегтися від небажаної вагітності є невідкладна контрацепція.

«Такий вид таблеток приймається один раз за життя, максимум два, – застерігає Оксана Мазурок. – Для організму жінки ці таблетки можна зрівняти з атомною війною в тілі людини. Після їх прийому йде вибух гормонів, максимальне навантаження на організм. Після цього невідомо, як поведе себе натура, велика ймовірність безплідності».

Екстрену контрацепцію можуть приймати тільки зрілі жінки. Але часто її використовують молоді пари. За словами пані Оксани, приходили й такі, що приймали їх по два-три рази на місяць. А після такого наслідки можуть бути невідворотні – не тільки безпліддя, а й внутрішні кровотечі і збої менструальних циклів.

«Від вибору таблеток і консультації з лікарем залежить здоров’я жінки та її подальше статеве життя, – каже Оксана Мазурок. – До кожного пацієнта лікар повинен ставитися прискіпливо та індивідуально: призначити таблетки, потім разом із пацієнтом прочитати інструкцію, і то дуже уважно. За європейським стандартом, разом із зубною щіткою на полиці у ванній мають стояти таблетки».

Аптеки в Україні найчастіше продають таблетки екстреної контрацепції без рецепту. А купівля без рецепту і самолікування дівчини/жінки загрожує дуже серйозними наслідками.

Останній метод – хірургічне втручання, стерилізація. Таке роблять, коли жінка вважає, що вже виконала свою репродуктивну функцію, народила й більше не хоче. Чоловіча стерилізація проходить значно легше, такі операції зазвичай тривають близько 15 хвилин.

«В більшості випадків чоловіки звертаються до хірургічного методу, щоб зберегти здоров’я жінки, котра вже народила одну дитину чи декілька дітей. Адже всі методи запобігання вагітності припадають саме на жінку, що шкодить її здоров’ю. Тенденція стерилізації пішла серед забезпечених чоловіків, в яких дуже часто з’являються адюльтери, – сміється лікарка. – Приходять потім до них вагітні жінки, і заявляють, що та дитина від них. А вони у відповідь заявляють, що стерилізовані, і це точно не їхнє досягнення».

Автор: Богдан Мисюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.