Соціум Статті Фото

Скоро в школу. Чи сидітимуть першачки у Франківську за новими партами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уже скоро учні знову сядуть за парти. Літо – канікули для дітей, але не для освітян, бо роботи багато: провести тендери, закупити обладнання, укомплектувати класи.

З 2 вересня розпочнеться другий рік Нової української школи, пише “Репортер“.

На панелі доведеться чекати

Ще на початку липня пані міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Запорізька та Івано-Франківська області найгірше справляються із закупівлями для першачків. Тоді Франківщина закупила лише 11 % обладнання та меблів від потреби. За словами директора міського департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука, всі тендерні процедури розпочали вчасно.

«Це доволі великі кошти, ми повинні дотримуватися всіх вимог, це не такий швидкий процес, як хотілося б, – говорить Максимчук. – Зараз відбуваються тендери по інтерактивних панелях. По учнівських партах, стільцях, і по дидактичних матеріалах ми вже будемо підписувати угоду. У нас принцип, щоб кожна школа в Івано-Франківську чи приміських селах отримала однакові набори, так буде і цього року».

За словами директора департаменту, на початок навчального року школи мають отримати вже всі меблі та дидактичні матеріали. А от з інтерактивними панелями процес затягнеться.

«Як і в місті, так і в області, є позови до Антимонопольного комітету. Це залежить не від нас, це йде з Києва, – каже Ігор Максимчук. – Минулого року антимонопольний так само блокував тендери, тому інтерактивні дошки школи отримали десь у листопаді-грудні».

За його словами, на Нову українську школу (НУШ) з міського бюджету готові виділити понад 30 млн грн. Від держави надійшло 2 млн грн.

Школа мусить бути поряд. Як у Франківську влаштувати дитину до першого класу

Загалом на території Івано-Франківської міськради цьогоріч буде 128 перших класів, на три більше, ніж минулого року. Скільки точно першачків сяде за парти, поки що невідомо, за планом – 3633.

Чи потрібна учням форма?

Тим часом у школах прибирають і роб­лять ремонти, а ще – чекають на меблі та обладнання для НУШ. У школу № 10, що на Вовчинецькій, першого вересня піде більше 170 першачків. Всього буде шість перших класів, на один менше, ніж минулоріч. Школа велика – вчаться у дві зміни.

«Усі першокласники і другокласники ходять у першу зміну, в другу – треті й четверті класи, – розповідає директор школи Руслан Куриндаш. – Вже було чотири зустрічі з батьками першачків, проводили їм екскурсію по школі. Крім того, саме батьки вирішуватимуть, чи буде знову в першокласників шкільна форма. Ми за те, щоб була».

Річ у тім, що у червні президент Володимир Зеленський видав указ, в якому скасував шкільну форму. Але у 10 школі планують з цього приводу провести конференцію з батьками й вирішити це питання.

Руслан Куриндаш проводить екскурсію по школі: ремонтують туалети, деякі класи. Стіну у вестибюлі, де, за словами директора, були ще радянські малюнки, заштукатурили, тепер там хочуть зробити якісь веселі зображення. Усе роблять коштами благодійників – як місцевих депутатів, так і колишніх випускників. Також школа виграла 300 тис грн у бюджеті участі.

На Нову українську школу поки не дали ні меблів, ні фарби.

Діти стають добрішими? Як у франківських школах впроваджують інклюзивну освіту

«Сподіваємося, що все буде вчасно, бо минулого року меблі й обладнання привезли із запізненням, – говорить директор. – Вчителі та учні нарікали на парти: вони мали нахил і у дітей котилися ручки й олівці. Цього року це врахували, обіцяють привезти плоскі парти. Їх можна буде нахилити, якщо потрібно, наприклад, на малюванні чи праці».

Все залежить від учителя

Учителька Леся Федунь цього року матиме у 10 школі перший клас. Поки що записані 28 учнів. Вона минулого навчального року проходила курси для НУШ – як онлайн, так і очні.

«За новою програмою вчитель може вибирати, як працювати і з якими методиками. Для нас усе нове, але будемо старатися. І за старою, і за новою програмою, все залежить у першу чергу від вчителя, – говорить Леся Федунь. – Дуже важлива співпраця з батьками. От, щойно приходили дві мами моїх майбутніх першокласників, які допомагають прикрашати стіни у класі. Тепер батьки дуже активні. У попередньому класі ми двічі на рік з дітьми розмальовували пряники: одна мама дуже гарно пекла, вона приходила у клас і навчала дітей».

«Батьки тепер люблять робити майстер-класи. У нас був тиждень професій, то батьки приходили, знайомили дітей зі своєю спеціальністю, було дуже цікаво, – додає вчителька четвертого класу Наталія Вегін.

За їхніми словами, нова програма важка тим, що ніхто досі не навчав учителів, як працювати, наприклад, з інклюзивними дітьми, тому для них багато нового. Втім, зараз є багато курсів й усі вчителі НУШ їх пройшли. Зате дітям цікавіше навчатися. Наприклад, тепер вони можуть ходити в театр і за лаш­тунки, мають екскурсії у різні місця, на­приклад, на хлібопекарню.

«Дітям цікаво на уроках працювати у групах. Ми й раніше таке практикували, але не з першого класу, – говорить Наталія Вегін. – Тепер такого немає, коли відкриваєш кабінет, а там – мертва тиша. Діти працюють у групах, вони не будуть сидіти тихенько, вони відстоюють свою думку».

Кривдник або жертва. Чи зможе новий закон зупинити булінг у школах

Батьки теж готуються.

«Читати вміємо, рахувати навчимося, – розповідає Марія Тацюк, син якої піде у перший клас. – Ще не знаємо, чого очікувати від нової програми, зате зможемо порівняти: старша донька перейшла у п’ятий клас».

Крім типових для НУШ кольорових класів, навчання без оцінок, засвоєння вмінь, роботи в групах та розвитку креативності й вмінь спілкуватися, школярам цьогоріч обіцяють нове шкільне меню, відміну дошок пошани, а також обов’язкові світловідбивні жилети для учнів початкової школи у темну пору доби. А поки що – літо, канікули.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.