Газета Люди

Михайло Смушак – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайла Смушака. А разом з ним – усю команду департаменту.

Минулого тижня Михайло Смушак відзвітував перед франківцями за рік роботи. Ніби нічого дивного, але зазвичай структурні підрозділи міськради звітують на сесії, перед депутатами. А в такому форматі, як Смушак, звітів ще ніхто не робив.

Захід анонсували, усіх охочих запросили на «Промприлад», показали детальну презентацію, відповіли на всі питання, а потім ще частували шампанським з мандаринами.

Свій звіт Михайло Смушак розпочав з вічного та найболючішого – грошей. Розповів, що на початку 2018 року на діяльність департаменту мерія задекларувала 434 млн грн, але отримали комунальники не цілих 88 млн.

«Цей рік запам’ятається контрастами у роботі, – каже Смушак. – З одного боку, нам вдалося реалізувати багато якісних проектів, ми вийшли на нові стандарти, підняли планку для міста. А з іншого – зіткнулися з тотальним браком фінансування на вже розпочаті об’єкти. На початках це було велике розчарування. Фактично цього року департамент працював на 30 % від реального потенціалу».

Читайте також: Лінник, Качурова, Стецик, Федорків – люди року за версією «Репортера»

Однак, виглядає, брак грошей не надто завадив. Зокрема, Смушак хвалився реконструкцією вулиці Лесі Українки та площі Міцкевича, ремонтом вулиць Станіславської і Тринітарської, збудованою дорогою до «Тайко Електронікс», відремонтованими тротуарами й велодоріжкою на Галицькій. Також згадав про сквер «Первоцвіт» на Пасічній і сквер на вулиці Миколайчука. Не забув і освітлення пам’яток архітектури – голубої церкви, медуніверситету й міської ратуші.

За його словами, у новому році департамент планує відремонтувати вулиці Курбаса і Крушельницької, встановити контейнери для роздільного збору сміття та завершити роботи на міському озері.

«На озері є проблема з освітленням, – каже Смушак. – Фірма, яка виграла тендер, взяла аванс і все. Ми виграли усі суди і чекаємо, щоб підрядник повернув кошти».

Така сама проблема з облаш­туванням площі перед стоматкорпусом медуніверситету на стометрівці. Переможець тендеру взяв аванс і… нічого. Коли фірма поверне кошти, департамент оголосить новий тендер.

А далі були питання. Найбільше всіх цікавило, як департамент ділить з управлінням капітального будівництва вулиці, які треба ремонтувати. Смушак відповів, що УКБ отримує більше, бо має більший бюджет. Але це, мовляв, не є погано і лише спонукає комунальний департамент працювати краще.

Бюджет і справді багато про що говорить, якщо цьогоріч департамент отримає 397,5 млн грн (що ще не факт), то на УКБ передбачили 731,4 млн грн. А ще різниця в тому, що у Смушака завжди можна спитати, куди ті гроші пішли. Натомість, куди та як витрачає кошти УКБ, знає, напевно, лише міський голова. До речі, сам Руслан Марцінків на звіт комунальників не прийшов. Мовляв, мав зустріч з юристом щодо скандальної забудови на озері. Ми, звісно, можемо повірити у щільний графік мера, однак виглядало це – не дуже. Бо ж найчастіше міський голова «виїжджає» саме на роботі комунального департаменту.

А Михайло Смушак і команда справді молодці. Бо часто у теп­лих кріслах чиновники втрачають лице. Смушак досі не втратив – ні обличчя, ні притаманного йому гламуру.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.