Статті

Дороги чекають погоди. Які вулиці у Франківську збираються ремонтувати у 2019-му

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Зазвичай про ямковий ремонт у Франківську заведено говорити на початку весни. Однак цього року забивати ями в місті взялися одразу після Різдва, бо комунальники почали отримувати багато скарг від водіїв.

Фото понівечених коліс франківці щодня публікують у соцмережах. А ще телефонують у службу оперативного реагування.

Асфальт хоче тепла

«Кажуть, в Україні не вміють робити асфальт. Наш асфальт – найміцніший у світі, судячи з кількості загнутих об нього дисків. Та що там, навіть лонжерони не витримують», – жартує франківець Павло Белих.

І, мабуть, було б смішно, якби не було так сумно. Бо подекуди такі вибоїни, що можна й колесо залишити.

«На мості в мікрорайон «Пасічна» вже замість чотирьох смуг – дві. Неможливо проїхати по ньому, куди не повернеш – все одно потрапляєш в яму. Як можна кожного року ремонтувати той бідний міст, і щороку там величезні ями? – дивується франківчанка Ірина Мельник.

Також мешканці міста скаржаться на вибоїни на вулицях Івасюка, Тисменицькій, Чорновола, Коновальця, а ще Мазепи, Надрічній і на недавно відремонтованій Галицькій.

За словами керівника комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталія Бурка, ситуація з ямами на дорогах міста цілком передбачувана. Адже асфальт руйнується через низьку температуру. А ще є реагенти, якими посипають дороги – вони роз’їдають сніг, а разом із ним нищать асфальт. Але найбільше страждають ті вулиці, де давно не було капремонту, бо на всі міський бюджет грошей не має.

«Після снігопадів та активного посипання протиожеледними матеріалами деякі дороги міста, які не бачили капітального ремонту понад 20 років, почали «сипатись», – каже Бурко. – Цього слід було очікувати. Наразі намагаємося хоч якось вплинути на ситуацію, забиваємо аварійні вибоїни холодним асфальтом. Заходи тимчасові, але необхідні. Повноцінний ремонт доріг можливий виключно при теплій і сухій погоді та за наявності гарячого асфальту».

А що у планах?

Зазвичай ямковий ремонт плавно переходить у поточний і це єдиний спосіб підтримувати дороги у більш-менш задовільному стані. Хоча в міському бюджеті цьогоріч таки передбачили трохи грошей на капремонт, сподіватися, що комунальники кинуться ремонтувати дороги одразу як потепліє, не варто. Адже попереду – розробка проектів, проведення тендерів і ще купа бюрократії.

Наприклад, департамент житлової, комунальної політики та благоустрою цьогоріч планує взятися за капітальний ремонт на п’яти вулицях. Найбільше грошей – 7 млн грн – заклали на Івана-Павла ІІ. 6,6 млн грн передбачили на капремонт вулиці Мазепи (від кільця Набережної до Гурика), 4,6 млн грн – на капремонт Петрушевича, ще по 1,5 млн грн – на Крушельницької та Курбаса. Щоправда, коли візьмуться за ремонт і коли його закінчать, наразі невідомо.

Управління капітального будівництва у 2019 році запланувало розпочати капремонт вулиць Січинського, Крайківського та Надрічної (старої частини). Крім того – завершити роботи на Вовчинецькій (від Дучимінської до Симиренка), Галицькій (від роз’їзду на Калуське шосе до вулиці Хіміків) та на Підгірянки (від вулиці Стефаника до Незалежності).

Також капремонт буде на вулицях Війсь­кових ветеранів, Макогона, Ушинського, Індустріальній, Республіканській, Софіївці, Снігуровича, Барнича, Озаркевича та Левинського.

А ще в планах на 2019 рік – будівництво вулиці 24 серпня, Стуса (від Миколайчука до 24 серпня) та Північного бульвару (від Бельведерської до Мирного). Ну і, звісно, має ще з’явитися розв’язка в районі вулиць Хіміків–Надрічна. На це в бюджеті управління передбачили понад 100 млн грн.

Водіям на замітку

А поки комунальники чекають потепління, аби взятися за ремонт, водіям краще пам’ятати, що вони мають право на компенсацію, якщо їхня автівка побилася в ямі на дорозі. Хоч процедура довга й нудна, добитися відшкодування можливо. Головне – знати кілька простих правил.

Якщо ваша машина натрапила в яму, то не поспішайте їхати з місця ДТП. Потрібно зупинитися, увімкнути «аварійку» і встановити знак аварійної зупинки. Зателефонуйте в поліцію, яка зафіксує ДТП. Знайдіть 2-3 свідків аварії, візьміть у них контактні дані. Якщо маєте страховий поліс «КАСКО», то повідомте страховиків. Обов’язково зафіксуйте на фото пошкодження автомобіля та дефект дорожнього покриття. Коли ж приїде поліція, то вимагайте скласти протокол за ч. 4 ст. 140 КУпАП. Позаяк, за ст.14 Закону України «Про дорожній рух», ви маєте право на безпечні умови дорожнього руху. Тим більше, якщо знак, який попереджає про неналежний стан дороги, відсутній.

У будь-якому разі наполягайте на складанні схеми ДТП та прослідкуйте, щоб усе було записано правильно: вибоїна, наявність у ній води / снігу, її видимість, розміри, відстань між нею та зупинкою транспортного засобу тощо.

Якщо працівник поліції відмовиться щось фіксувати, – зазначте це у своїх поясненнях та збережіть фото чи відео з місця події. Також бажано викликати на місце представників дорожньої служби, яка відповідальна за стан дороги.

Вимагайте у поліцейських довідку про пошкодження автівки, копію схеми ДТП тощо. В подальшому зверніться до експерта-оцінювача та збережіть усі чеки з ремонту машини.

Якщо працівники поліції складають протокол за ч. 4 ст. 140 КУпАП, вони направляють його до суду. І якщо суд підтвердить вину дорожньої служби, то ви можете звернутися із цивільним позовом про відшкодування коштів за ремонт автівки. Можна навіть провести експертизу моральної шкоди. За неї доведеться заплатити, але ці витрати стягнете з дорожників.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.