Світ Фото

Франківчанка розповіла, як в Росії вшанували жертв сталінських репресій в урочищі Сандармох (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 5 серпня українці Росії вшанували пам’ять розстріляних в урочищі Сандармох жертв сталінських репресій.

За словами голови українського товариства «Калина» в Карелії, франківчанки Світлани Рукавишнікової, щороку вони з однодумцями їдуть в урочище Сандармох, аби вшанувати пам’ять про загиблих.

До теми: Ніхто не змусить забути. Як живеться українцям, громадянам Росії, в умовах нинішньої війни

«Були присутні й українці Москви та організація «Коло культурної дипломатії», – говорить Світлана Рукавишнікова. – Приємною несподіванкою була присутність консула України Лесі Лозинської з іншими представниками консульства. Поклали вінок, квіти до хреста».

Свою пошану виразили Генконсули Польщі, США, Литви, Латвії, Естонії та інші. Вони поклали вінки квіти запалили свічки пам’яті до страчених українців

«Біла хреста була прочитана молитва за упокій душ синів і дочок України і кожен з них був згаданих поіменно хто офіційно виявлений в списках українцями Карелії, – каже голо українського товариства. – Лариса Скрипнікова зачитала звернення з нагоди вшанування пам’яті від директор МІОК Ірини Ключковської зі Львова, від товариства соловецьке братство з Києва та української громади Румунії на чолі Ярослава Колотило».

Також Рукавишнікова додає, що разом з Урядом Карелії планують поїхати до Сандармоху 30 жовтня у день Пам”яті.

 

 

В урочищі Сандармох були розстріляні письменники Валер’ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський (брат президента УНР Михайла Грушевського), політики, громадські і церковні діячі, вчені, військові.

 

Write A Comment