Авто

В Україні можуть змінитися правила автострахування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Комітет із питань фінансів і банківської діяльності ВР схвалив законопроект про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності водіїв. Відтак, постраждадим у ДТП буде простіше отримати страхове відшкодування з фондів транспортного страхового бюро України. Проект закону винесуть на сесію парламенту вже на початку серпня, а до кінця року його мають прийняти, пише Сьогодні.

insurance[1]

“Він у пріоритеті, оскільки мова в документі йде про посилення гарантій постраждалим за полісами ОСАЦВ страховиків-банкрутів”, – заявив один з авторів документа нардеп Андрій Пінчук.

Проект закону передбачає розширення прав МТСБУ. Наприклад, звернення бюро в Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг з вимогою ввести тимчасову адміністрацію в страхову компанію може стати підставою для прийняття регулятором відповідного рішення. Зараз такі звернення носять лише рекомендаційний характер. МТСБУ також дозволить призначати тимчасового адміністратора при узгодженні його кандидатури з Нацкомфінпослуг.

Крім того, законопроект обмежує коло претендентів на виплати з фондів бюро.

“Депутати пропонують платити з фондів МТСБУ тільки постраждалим та їх спадкоємцям, але не фірмам-посередникам”, – говорить президент МТСБУ Роман Роменський. За його словами, через те що сьогодні цей аспект чітко не прописаний в законі, виникають проблеми з виплатами з фондів бюро.

Також очікують прискорення виплат з фондів МТСБУ за зобов’язаннями страховиків-банкрутів. Якщо сьогодні за збанкрутілого страховика бюро за законом платять тільки після повного завершення процедури його банкрутства, то з прийняттям документа претендувати на компенсацію люди зможуть відразу після позбавлення проблемної страхової компанії ліцензії за умови невиконання нею зобов’язань перед клієнтами протягом терміну понад 90 днів.

Цей пункт, на думку регулятора ринку, значно спростить життя учасникам ДТП. Люди будуть отримувати компенсації протягом місяців, тоді як зараз на очікування відшкодування йдуть роки. Але багато експертів поки не дуже уявляють, як фонди МТСБУ впораються з спрощеними виплатами потерпілим в разі масового банкрутства страховиків.

“Якщо ситуація на страховому ринку буде погіршуватися, не виключено, що вже в 2015 році невиконані зобов’язання страховиків-банкрутів можуть досягти 250-300 млн грн, – впевнена гендиректор асоціації” Страховий бізнес “Людмила Білошицька. – Якщо виплачувати доведеться швидко, це стане серйозним випробуванням для фондів бюро, продавцям “автоцивілки” доведеться наповнювати фонди МТСБУ”.

Write A Comment