Акцент

“Ми вигораємо, нас надовго не вистачить”. Лікарі Франківщини про боротьбу з коронавірусом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Івано-Франківська область одна з лідерів в Україні за кількістю хворих на COVІD-19 в Україні. Станом на ранок 3 квітня в області зафіксували 81 випадок.

В обласній держадміністрації заспокоюють: все під контролем, лікарі мають захист. Принаймні, його має вистачити на два тижні, пише “Репортер” з посиланням на “ВВС Україна”.

“Засоби захисту є, але вони мають здатність закінчуватися. Сьогодні нам прийшло 400 костюмів індивідуального захисту, вчора також 400. Але сьогодні ми можемо витратити більше, завтра ще більше. Ніхто не знає, як буде розвиватися коронавірус. Зараз у нас один підтверджений випадок коронавірусу, 31 з підозрою. При найгіршій ситуації одночасно наша лікарня може розгорнути 2250 ліжок. Волонтери допомагають.

Якби не волонтери, то ми б цього всього не мали. Міська влада також дає багато засобів захисту. Поки що в нас ситуація стабільна. Але ми знаємо, що по всій країні нема засобів захисту. Тому і нас може спіткати така доля”, – розповідає Тарас Василик, директор Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1.

“Костюм мені дали. Маску паршивеньку дали. Респіратор є. З’явились у нас нарешті дезінфектори. Дійсно багато лікарів звільнилися, та я люблю свою роботу, тому й працюю. Ми тримаємося і я вірю, що все буде добре. Серед моїх пацієнтів ситуація така: половина дійсно хворих, а половина – панікерів. Вони дивляться телевізор, сидять в телефонах і самі себе накручують. А через паніку знижується імунітет”, – говорить Галина Винничук, сімейний лікар з Івано-Франківська. Лікарка приймає хворих на гострі респіраторні інфекції та грип.

Є проблема звільнень. Медики намагаються самоізолюватися від вірусу – оформлюють заяви на відпустки, беруть відгули за сімейними обставинами, просто звільняються. Тішить, що поки що ці випадки не масові. Але при пікових навантаженнях нам цього персоналу буде дуже не вистачати”, -розповіла Наталія Височанська, заступник головного лікаря Долинської центральної міської клінічної лікарні.

Більше про прикарпатських лікарів на передовій боротьби з коронавірусом, читайте на ВВС Україна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.