Акцент

Двоє померлих прикарпаток з коронавірусом звернулися до лікарів запізно, – Савчук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У трьох пацієнтів обласного фтизіопульмунологічного центру швидкі тести на коронавірус показали позитивний результат.

Про це повідомили у четвер, 26 березня, на відеобрифінгу в ОДА, пише “Репортер“.

За словами Руслана Савчука, головного санітарного лікаря області, зараз на Прикарпатті є 54 підозри на коронавірус, по 50 випадках уже отримали результати з Києва. За останню добу підтвердили 11 нових випадків: чотири з Франківська, три – з Тисменицького та по одному – з Надвірнянського, Косівського, Калуського та Снятинського районів. Серед хворих – один працівник поліції.

“Коло контактних осіб нам відоме в кожному випадку, – говорить лікар. – Ми намагаємося їх виявляти за допомогою поліції. Ці особи перебувають на самоізоляції. Вони підписують інформативні згоди. Двоє медиків, у яких виявили раніше CОVID-19, перебувають на лікуванні, стан їхнього здоров’я – середнього ступеня важкості, загрози їхньому життю поки немає”.

За словами Руслана Савчука, жінка з Прикарпаття, яка раніше померла від коронавірусу на Прикарпатті, лікувалася вдома самостійно, незважаючи на те, що їхній стан погіршувався. Тому, коли вони потрапили до лікарні, медики вже нічого не могли зробити. За словами її чоловіка, вони не були за кордоном і не спілкувалися з раніше захворілими на коронавірус.

Друга загибла жінка, родом з Надвірнянщини, звернулася до лікарні, коли її стан значно погіршився. Вона потрапила в реанімацію через сім днів хвороби. За словами Савчука, ні вона, ні чоловік не були за кордоном. Результати її тесту на коронавірус ще очікують.

“Треба, щоб населення не панікувало через наростаючі цифри, які ми отримаємо найближчим часом, – говорить Наталія Дьоміна, керівниці інформаційно-методичного центру з питань протидії коронавірусної інфекції ІФ ОДА. – Епідемія по світу почалася давно, люди мігрували, але ми не мали досі спеціальних методів дослідження. Тому хтось, можливо, вже й перехворів. Ми маємо зараз кращу діагностику, яка дозволить спростувати чи підтвердити діагноз”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.