Війна

ЗАЕС знову підключили до енергомережі України – МАГАТЕ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Окуповану ЗАЕС знову підключили до енергомережі України.

Це зробили, відремонтувавши одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач, пише УП з посиланням на заяву МАГАТЕ.

ЗАЕС знову підключили до енергомережі України – МАГАТЕ

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) знову отримує електроенергію безпосередньо з національної мережі після того, як інженери відремонтували одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач, які були пошкоджені під час конфлікту, – йдеться у заяві.

В агентстві зазначили, що відновлена лінія напругою 750 кВ тепер забезпечує ЗАЕС електроенергією, необхідною для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки.

Після того, як два тижні тому ЗАЕС втратила зв’язок з цією лінією 750 кВ, вона спочатку покладалася на електроенергію, вироблену самою станцією. А потім – на резервні лінії електропередач, що з’єднували її з мережею через розподільчий пункт сусідньої теплової електростанції.

Після повторного підключення основної лінії у п’ятницю вдень, три резервні лінії електропередач знову перебувають у резерві. Три інші основні зовнішні лінії 750 кВ, які були пошкоджені раніше, залишаються знеструмленими.

Усі шість реакторів ЗАЕС перебувають у стані холодної зупинки, але вони все ще потребують живлення для підтримання необхідних функцій безпеки. З 5 вересня станція не постачає електроенергію домогосподарствам, заводам та іншим об’єктам.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.