Війна

За хворими на коронавірус українцями стежитимуть через додаток, – санлікар України

Google+PinterestLinkedInTumblr
У міністерстві охорони здоров’я України планують посилити відстеження контактів хворих на коронавірус українців.

Про це розповів заступник очільника МОЗу, головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю Liga.Life, передає Репортер.

Зараз в Україні, за словами Кузіна,  є два механізми відстеження хворих на коронавірус.

“Перший – застосунок “Вдома”. Бачимо, коли людина встановила застосунок, але не натиснула кнопку “активувати”. Чи коли активувала, а потім видалила.Така інформація потрапляє до Нацполіції. За останні декілька місяців ці механізми доволі непогано себе зарекомендували. Проблема зараз у тому, що сімейні лікарі не завжди рекомендують, або не контролюють встановлення застосунка “Вдома” тим, хто потребують самоізоляції”, – каже Кузін.

Також він додає, що це величезна проблема, адже часто проконтролювати в дистанційному форматі встановлення застосунку майже неможливо. Тому скоро запустять додаток, який значно полегшить відстежування контактактів хворих на коронавірус.

“Щоб допомогти й інформувати людей про те, як поводитися, про профілактичні заходи, на рівні усіх обласних центрів контролю профілактики хвороб зараз впроваджують ще один застосунок “GO. Data”. Це інформаційна система, розроблена ВООЗ, успішно пропілотована на рівні Чернівецької області. Вона дозволяє фіксувати усі випадки контактів, вибирає перелік людей, яких треба набрати, і автоматично набирає номер, але вже розмову веде лікар. Ці механізми будемо використовувати, вони зафіксовані в окремій постанові головного державного санітарного лікаря. Ми їх також перенесли і зараз зафіксували у відповідному наказі МОЗ”, – зазначає санлікар.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.