Війна

В Україні підтвердили 17 випадків зараження штамом Delta – майже всі з-за кордону

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Станом на 28 липня в Україні підтверджено 17 випадків зараження коронавірусом штаму Delta.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пише Укрінформ.

“Чотири випадки підтверджено секвенуванням, а тому є істинними випадками “Дельта”-штаму, всі інші виявлені за допомогою таргетного ПЛР на генетичні мутації “Дельта”-штаму, що опосередковано вказують, що це “Дельта”-штам, – каже лікар. – З них два зразки надійшли з Олександрівської лікарні і підтверджені Інститутом молекулярної біології та генетики; два зразки надійшли із Закарпатської області і також підтверджені Інститутом молекулярної біології та генетики; п’ять зразків надійшло з Києва (постановка ЦГЗ); три зразки надійшло зі Львівської області (постановка ЦГЗ); п’ять додаткових зразків надійшло із Закарпатської області (постановка ЦГЗ)”.

Він додав, що 27 липня в Олександрівській лікарні помер чоловік, інфікований саме штамом “Дельта”.

За попередніми даними, майже кожен із 17 хворих на Дельта-штам коронавірусу виїжджав за кордон. Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповів Ігор Кузін.

“Щодо багатьох зараз іде епідемічне розслідування, але навіть за попередніми даними простежується, що майже кожен з цих 17 виїжджав за кордон. Тобто вони або перетинали держкордон в інкубаційний період, або напередодні хвороби мали візити до Росії чи інших держав”, – зазначив Кузін.

Крім того, імовірно, два випадки Дельта-штаму пов’язані з тим, що люди повернулися з непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської області.

“Деякі випадки не пов’язані з перетином державного кордону – тобто це, по суті, вже вторинні випадки інфікування, що стались під час спілкування або поширились у домашніх осередках”, – додав головний санлікар.

Кузін підтвердив, що “Дельта” вже поступово поширюється всередині країни.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.