Війна

Уряд може запровадити локдаун в Україні раніше 8 січня, – глава профільного комітету ВР

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уряд може запровадити локдаун в Україні раніше ніж 8 січня, як це узгоджено наразі. Усе залежатиме від епідситуації та навантаження на медичну систему.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в етері програми «Право на владу», пише Громадське.

Він розповів, що «карантин вихідного дня» дозволив Україні стабілізувати ситуацію з коронавірусом. Нині уряд, за його словами, розуміє, що до кінця грудня в Україні будуть фіксувати до 16-17 тисяч нових хворих на добу. І в такій ситуації медична система витримає, переконує Радуцький.

Водночас він наголосив: якщо раптом ситуація буде погіршуватися ще до нового року, «ніхто не буде чекати 8 січня». Радуцький нагадав, що в уряду, за законом, буде 7 днів попередити про інші дати жорсткого карантину.

«Усі прогнози кажуть про те, що ми будемо мати збільшення після святкування католицького Різдва, після Нового року, православного Різдва. Тому 8 січня буде те пікове навантаження, яке може виникнути після послаблення на новорічні свята», — зазначив Радуцький.

Як розповів Радуцький, за нинішніми прогнозами епідеміологів, після новорічних свят в Україні щодня можуть фіксувати до 20-25, а то й 30 тисяч хворих на добу.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні