Війна Світ

Україна, Польща і Британія створюють новий альянс: офіційно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна, Польща та Велика Британія офіційно започатковують новий тристоронній формат співпраці. Це має зміцнити безпеку та активізувати розвиток торгівлі між державами, повідомляє “Європейська правда”.

Про новий альянс на пресконференції з главою МЗС Британії у Києві повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише Репортер.

альянс новини Івано-Франківська

“Сьогодні ми маємо честь і приємність повідомити про започаткування Україною,  Великою Британією і Польщею нового тристороннього формату співпраці”, – сказав Кулеба.

Про новий тристоронній альянс офіційно мали оголосити 2 лютого у Києві з приїздом глави МЗС Британії Ліз Трасс. Однак вона захворіла на коронавірус і її візит,  як і оголошення нового формату, перенесли.

З ініціативою нового формату, який є частиною стратегії малих альянсів, виступив офіційний Київ у жовтні 2021 року. Він ґрунтується не на локальній географії, а на спільних принципах.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначав, що новий формат співпраці між Польщею, Україною та Британією передусім покликаний зміцнити безпеку у регіоні, у чому зацікавлені всі три країни.

У спільній заяві глав МЗС України, Британії та Польщі, яку опублікували пізніше, наголосили, що три держави мають глибокі історичні зв’язки, засновані на спільних цінностях і спільній історії протистояння агресорам, які загрожують свободі в Європі.

Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу, – наголосили міністри.

Вони підкреслили, що три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі.

Ми працюватимемо разом над просуванням нашої співпраці, яка включає, але не обмежується координацією підтримки Міжнародної Кримської платформи, посиленням співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації, – заявили міністри МЗС.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні