Війна

У росії лишилося не більше 45% ракет, які були до початку війни, – ГУР

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Високоточна зброя у росії вже на межі. А резервів за деякими типами ракет майже немає. Зокрема, складна ситуація з “Калібрами”, “Іскандерами”, “Кинджалами”. Про це повідомив представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький, пише УП.

У росії лишилося не більше 45% ракет, які були до початку війни, – ГУР
На фото – ракета “Іскандер”

За нашими підрахунками, в них залишилося не більше 45% від тих ракет, які були до початку війни, – каже Вадим Скібіцький. – Особливо складна в них ситуація з “Іскандерами”. Там взагалі залишилося приблизно 20% від того, що було, а може, навіть і менше. Складна ситуація з тими ж “Калібрами”. Це досить ефективна ракета, але їхня кількість не така велика. Через те вони використовують ці X-22 та С-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються.

Читайте: Росіяни катують працівників ЗАЕС перед приїздом МАГАТЕ – Енергоатом

Також представник української розвідки зазначив, що “високоточна зброя в них (у росії – ред.) уже на межі”.

За словами Скібіцького, за всіма нормативними документами, росія повинна мати 30% резерву, а його за деякими видами ракет уже майже немає, наприклад, за “Іскандерами”.

Тому розвідка очікує, що росіяни будуть використовувати інші засоби ураження. Зокрема, окупанти зараз активно використовують “Ураган”, “Смерч” – це те, що дозволяє здійснювати обстріл на короткій дистанції, на 70-80, максимум до 100 км.

Противник цими системами інтенсивно обстрілює Миколаїв, Запорізьку область, Харків.

Скібіцький вважає, що цими системами росіяни будуть намагатися зруйнувати українську інфраструктуру, об’єкти тепломережі, бойові порядки, здійснювати психологічний тиск на місцеве населення.

Читайте: ЗСУ виявили та знищили розвідгрупу ворога – Генштаб ЗСУ

Що ж стосується “Кинжалів”, то, за даними розвідки, їх у росії залишилось мало – 30-40 штук. І це ті зразки, які першими надійшли на озброєння й не пішли в масове виробництво.

Вони їх застосовували, це ефективна зброя, але вона використовується для демонстрації сили як для нас, так і для наших партнерів. В тому числі для США та Китаю, показуючи, що вони мають гіперзвукове озброєння, – підсумував Скібіцький.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні