Війна

У річці поблизу Бурштинської ТЕС зашкалює рівень забруднення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Державна екологічна інспекція Карпатського округу у грудні 2021 року провела дослідження води у річці Гнила Липа та грунту поблизу неї (в районі Бурштинської ТЕС), і виявила там значне перевищення допустимого забруднення – воно складає від 66 до 139 разів.

Про це йдеться у відповіді відомства на запит  “Галки”.

Напередодні програма “СХЕМИ” опублікувала розслідування про засекречену аварію на Бурштинській ТЕС (ФОТО, ВІДЕО).  У ДТЕК прокоментували розслідування – запевнили, що воно не відповідає дійсності.

Згодом у Фейсбук-сторінці «Франківськ 112» з’явилося відео «Обвідний канал біля Бурштинської ТЕС, який впадає в р.Гнила Липа, 18.12.2021р». На ньому помітно, ймовірно, забруднення водойми невідомою речовиною, яка створює плівку на воді. Як вдалося з’ясувати редакції, відео зняте вранці 18 грудня за наступними координатами – 49.211686,24.701103 , в районі села Бовшів поблизу Бурштинської ТЕС. Канал впадає в річку Гнила Липа.


У Державній екологічній інспекції Карпатського округу “Галці” повідомили, що відібрали проби поверхневих вод обвідного каналу золовідвалу №1,2 Бурштинської ТЕС та річки Гнила Липа. За результатами лабораторних досліджень виявлено підвищений вміст завислих речовин (показник, що характеризує кількість домішок, що затримується при фільтруванні проби) у воді обвідного каналу золовідвалу Бурштинської ТЕС – 2037 мг/дм3. Крім того, встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації по завислих речовинах у річці Гнила Липа нижче скиду вод з обвідного каналу золовідвалу Бурштинської ТЕС у районі моста у селі Бовшів – 1360 мг/дм3 при допустимому значенні гранично допустимої концентрації забруднюючої речовини у поверхневих водах (фон + 0,75 мг/дм3) – 9,75 мг/дм3 (у 139,5 раза).

Крім того, проведено відбір проб ґрунту вздовж обвідного каналу золовідвалу. За результатами лабораторних досліджень встановлено забруднення грунтів неполярними вуглеводнями (нафтопродукти) 2516 мг/кг при фоновому значенню 38 мг/кг (перевищення у 66 раз).

Матеріали перевірки, за якими встановлено забруднення вод та грунтів, направлено до ГУНП в Івано-Франківській області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.