Війна

У Мінсоцполітики кажуть, що мінімальна пенсія в Україні може бути 3,5 тисячі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україні мінімальну пенсію для пенсіонерів на рівні 3,5 тисячі гривень могли б запровадити з березня 2022 року. Але такі зміни залежать від встановлення прожиткового мінімуму і того, чи зможе держава «це потягнути фінансово».

Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна, пише Громадське. «Я вже колись і президенту ходила казала, що найкраще було б зробити для людей із 75 років, у кого є стаж 30-35 років, мінімальну гарантію у 3 500 (грн — ред.). Так, є людина, у кого 74 роки й 9 місяців. Їй буде трошечки менше», — каже міністерка.

За її словами, це був план Міністерства соціальної політики на березень 2022 року. Але зараз в уряді триває дискусія про те, «що буде з прожитковим (мінімумом — ред.)».

«І тут треба вже дивитися, чи ми (держава — ред.) у змозі будемо все це потягнути фінансово, економічно», — уточнила Лазебна.

За її словами, держава зможе це потягнути, якщо вдасться підняти економіку. Мовляв, потрібно, щоб «в економіці були створені робочі місця, а люди платили внески».

«От що таке солідарна система? Це коли все, що зібрали — роздали людям. Чим менше людей, що платять внески, тим менші ми з бюджету даємо дотації Пенсійного фонду», — додає очільниця Мінсоцполітики.

Що робити з прожитковим мінімумом?

У березні 2021 року Лазебна заявила, що її відомство хоче відв’язати частину виплат від прожиткового мінімуму та залишити тільки те, на що живе людина. Так сподіваються підвищити прожитковий мінімум та зробити його реальним.

Вона зазначила, що зараз у Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт №5045, який має відв’язати частину різних виплат від прожиткового мінімуму та залишити тільки те, на що живе людина: пенсію, мінімальну зарплату та основні допомоги (з інвалідності, дітям-сиротам тощо).

Так, наразі до прожиткового мінімуму підв’язані приблизно 150 різноманітних виплат: штрафів, зборів, надбавок тощо. За словами Лазебної, якщо відв’язати від прожиткового мінімуму частину виплат, міністерству буде легше підвищувати його.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.