Війна

У Франківську відкрили анотаційну дошку Миколі Черевку (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Анотаційну дошку загиблому Герою Миколі Черевку відкрили в Івано-Франківську. Пам’ятний знак встановили на фасаді ліцею №5, де він навчався. 

У Франківську відкрили анотаційну дошку Миколі Черевку (ФОТО)

Мінімальне, що може зробити навчальний заклад з міською владою, – вшанувати випускника тодішньої школи, віддати хоч частину пам’яті та поваги. Тому що він за те, щоб учні могли навчатися, а містяни – жити, віддав своє найдорожче – життя. Учні все розуміють. Дуже часто навіть більше, ніж дорослі, усвідомлюють, що відбувається та якою ціною це дається, – каже директор ліцею №5 Ярослав Олексин.

Микола Черевко на позивний «Кольт» пішов воювати проти московського ворога ще у 2015 році. Служив у 30 механізованій бригаді. Згодом продовжив службу у десантно-штурмових військах. У лютому 2022 року «Кольт» у перші дні повномасштабного вторгнення пішов до військкомату, повернувшись до рідної 80 бригади.

Однак, упевнена дружина загиблого Марія Нежинець, Микола був не для війни. Талановитий художник із неймовірним творчим чуттям. Він міг написати ще багато оригінальних робіт, однак життя митця забрали московити. 

Я його, звичайно, не хотіла пускати і просила подумати, просила хоча би затриматися, почекати повістку. Він сказав, що не буде чекати ніяких повісток, що це його обов’язок, він знає, що таке війна, і треба йти захищати сім’ю, це були його слова. Без нього ніяк. Я фактично не живу. Я свій спосіб перебування у цьому світі можу назвати як існування, тому що немає в цьому світі найріднішої, найдобрішої людини, яку я знала. Досі не можемо звикнути, що його немає, що сьогодні відкриваємо його дошку, що моя донька малює його малюнки, – розповідає Марія Нежинець.

Загинув Микола Черевко 25 січня 2023 року під Краматорськом на Донеччині. А пам’ять про нього місто увіковічнило у програмі «Івано-Франківськ – місто Героїв».

У Франківську відкрили дошку Миколі Черевку (ФОТО)

Наше завдання сьогодні – пам’ятати про тих, хто віддав своє життя у боротьбі за Україну. Пам’ятати, передавати своїм дітям, що москва – це одвічний ворог, який ніколи не заспокоїться. Тому мусимо бути готовими постійно боронити свій край і пам’ятати тих, хто це вже зробив, – говорить заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.

На фасаді ліцею №5 це вже третя анотаційна дошка.

Дві з них – загиблих українських військовослужбовців. Для учнів ліцею №5 – це нагадування, якою ціною виборюємо незалежність.

Меморіальні дошки є важливими взагалі не лише у Івано-Франківську, але й в Україні загалом, щоби підростаюче покоління бачило наших Героїв і те, заради чого ми повинні навчатися і жити, – впевнена учениця ліцею №5 Софія Гладишева.

Читайте: У Франківську відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю Дмитру Дутці

Ці люди для нас насамперед Герої, це наша історія. Ці люди пов’язані з нашою школою. Ми їх знаємо, поважаємо, шануємо – каже учень ліцею Владислав Тукало.

У Франківську відкрили анотаційну дошку Миколі Черевку

Повинні пам’ятати та зробити усе можливе, щоб гідно вшанувати кожного Героя, який поклав своє життя за волю України – впевнена народна депутатка Оксана Савчук. За її словами, наразі у парламенті ведеться робота щодо створення Меморіального комплексу усіх полеглих Героїв України.

Сьогодні на державному рівні ми повинні теж говорити не тільки про пільги ветеранам, не тільки про те, що ми в майбутньому будемо робити, ми маємо зробити історичну справедливість. В Києві має бути Пантеон Героїв. До речі, я у Верховній раді зареєструвала законопроєкт три роки тому про Пантеон Героїв в Києві, куди ми ініціювали перевезення мощів всіх наших Героїв, починаючи від січових стрільців, від УПА та борців за незалежність, тому що це один шмат нашої історії. Це дуже важливо насправді, бо це туди ми можемо прийти і показати, хто ті, хто виборювали незалежність. І сьогодні теж створено великий комплекс, де ми будемо вшановувати Героїв сьогодення, – каже Оксана Савчук.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.