Війна

У Франківську для лікування хворих на COVID-19 не вистачає лікарів, – Бойко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську може утворитися колапс через нестачу медиків, які вміють працювати з хворими на COVID-19.

Про це на оперативній нараді у міського голови повідомила начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко, пише Суспільне Карпати.

Фото ілюстративне

За її словами, серед 900 лікарів 200 – це рентгенологи та лаборанти, які не можуть лікувати хворих. З 700 лікарів, які надають допомогу, близько 80-100 постійно перебувають на лікарняному або у декретній відпустці.

“700 осіб це ті, які можуть надавати допомогу. Все, їх більше нема. Їх не можна взяти на вулиці. Це наш ліміт. Медичних сестер – 1300. А мешканців Івано-Франківської ОТГ – 270 тисяч. А ще є довколишні райони, які мають за честь лікуватися у наших закладах. У нас може бути колапс. У нас будуть ліжка, будуть медикаменти та харчування, але у нас не буде лікарів”, – розповідає Марія Бойко.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків каже, що у час пандемії можна бачити, хто є лікарем.

“Були ж епідемії тифу, іспанок, ще якоїсь біди. Хтось, хто хоч трошки був у курсі,  лікував. Ну, то доведеться так робити, а що? Головне, щоб були антибіотики. А ліжка? Ліжка і на заводі можна розкласти, якщо там тепло”, – каже міський голова.

За словами начальниці управління охорони здоров’я Марії Бойко, у Франківську у важкому стані перебувають 39 хворих з коронавірусом. Вони знаходяться в реанімаціях ЦМКЛ та першої міської клінічної лікарні. З них – 9 на СІПАП-терапії, на ШВЛ немає нікого. На кисні – 126 людей.

“Станом на сьогоднішній ранок, у наших стаціонарах ЦМКЛ та першої міської клінічної лікарні перебуває 604 особи, з них 515 – жителі Івано-Франківської ОТГ. У міському клінічному перинатальному центрі є два відділення: в одне госпіталізовують чоловіки, в інше  жінки”, – каже Марія Бойко.

За вчорашню добу у центральну лікарню всього поступило 43 людей із пневмоніями. У першій міській – 11 осіб, з них п’ять  з пневмоніями.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.