Війна

“Сумно, що брав участь у цьому цирку”: член ОВК про підрахунок голосів на 87 окрузі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Член окружної виборчої комісії округу № 87 на Івано-Франківщині Артур Доронін на сесії обласної ради розповів, що відбувалося на засіданні комісії під час підрахунку голосів.

Артур Доронін був членом комісії від Аграрної партії України. За його словами, 28-го березня комісія розпочала підрахунок голосів. Проте о 21-й годині голова ОВК Руслан Кашніков відлучився. Пізніше він зателефонував та сказав, що у нього висока температура, тому на засідання комісії не прийде. Із собою Кашніков забрав ІТ-працівника, який приїхав з ним з Києва, та ще одного члена ОВК від партії “Голос”, пише Суспільне Карпати.

Фото: Рух Чесно

“О 23-й годині я почав обдзвонювати решта членів комісії. Зібрав дев’ять чоловік. Ми довго не могли знайти айтішника і ще одного члена ОВК. За день до того один айтішник отруївся. О 2-й ночі ми формуємо комісію з 10-ти людей, мене призначили головуючим. Розпочали прийом виборчої документації. Прийняли приблизно 30-ти дільниць. О 4-й приїжджають поліцейські і кажуть, що приміщення заміноване, нас закривають”, – розповідає Артур Доронін.

Слідчо-оперативна група працювала приблизно годину. Роботу ОВК розблокували о 5-й годині. Тоді вдалося прийняти трохи більше десяти дільниць. Проте у комісії таки оголосили паузу, щоб люди поїли та поспали. За словами Дороніна, після цього він знову обдзвонював членів ОВК, та ніхто не брав слухавку. На продовження засідання комісії довелося чекати три дні.

"Сумно, що брав участь у цьому цирку" — член ОВК округу № 87 на Прикарпатті
Фото: Суспільне Карпати

“Потім приїхали шість нових людей. До того були народні депутати, які зривали засідання, погрожували, виривали посвідчення. Сам Тищенко сказав, що напише на мене заяву про кримінальну відповідальність, що я порушую законодавство, – розповідає Артур Доронін. – До 5-ї ранку працюємо, але в 5-й ранку новий голова ОВК Лозинський, який пропрацював годин сім, каже, що він стомився, тому оголосили перерву. Ми виготовляємо папірці, опломбовуємо приміщення та фотографуємо серверну, де стояла документація”.

О 5-їй ранку, каже Артур Доронін, у приміщення ОВК приїхали працівники СБУ. Вони вивели усіх. До того у приміщенні комісії встигли встановити відеокамеру, яка знімала коридори. Людей у приміщення ОВК впустили вже в 11-й годині. Тоді члени комісії виявили, що карта пам’яті у камері порожня, а в приміщенні серверної мішки з документацією стоять не так, як їх залишали.

“Я ставлю на голосування комісії те, щоб викликати правоохоронців і встановити факт, але Лозинський мене ігнорував і сказав, що я затягую це питання, а треба приймати документи від ДВК. Почали приймати документацію, а потім виявили, що є нестача 100 бюлетенів”, – говорить Доронін.

Загалом, за заявою члена ОВК Артура Дороніна відкрито чотири кримінальні провадження. Три з них стосуються викрадення виборчої документації, ще одне – про втручання нардепа Миколи Тищенка в роботу комісії, тиск на її членів та погрози.

"Сумно, що брав участь у цьому цирку" — член ОВК округу № 87 на Прикарпатті
Фото: Суспільне Карпати

 

“Цікаво ще те, що спостерігач від партії “Слуга народу” зараз працює юристом ОВК без будь-якого голосування окружної виборчої комісії, нас не поставили до відома. Крім того, довірена особа (Євген Ковальов — ред.), яка була два місяці, стала членом ОВК”, – додав Артур Доронін.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.