Війна

Стали відомі деталі отруєння вісьмох дітей невідомою речовиною у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У ніч з 16 на 17 червня у Франківську по вулиці Петлюри, 23, 25 та Коновальця, 144, 146 повідомили про відчутний різкий сторонній запах невідомої речовини (можливо витік газу). Мешканці багатоквартирних будинків повиходили на вулицю, вісім дітей гостіпалізували.

У четвер, 17 червня, відбулося термінове засідання комісії ТЕБ і НС за участі начальника управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Ігоря Влізла, заступника міського голови Руслана Гайди та поліції, інформує «Галка».

Начальник Івано-Франківського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк розповів, що вони отримали виклик про отруєння дітей у коледжі та за 12 хвилин працівники були на місці події. На момент приїзду крани перед газовими плитами були перекриті.

«Повністю було обстежено приміщення кухні та коридор. Ніде не було зафіксовано витоку газу!», – підкреслив Струк.

Начальник Івано-Франківської Державної служби з надзвичайних ситуацій Василь Мацалак розповів, що рятувальники також отримали виклик – люди повідомляли про різкий запах.

«По ознаках було відчутно, що це одорант, який добавляться до газу. Прилади показували відсутність будь-якої речовини, хоча запах одоранту було чітко чути. Зі слів адміністрації коледжу технології та бізнесу, діти отримали отруєння через викид цієї невідомої речовини. Троє дітей перебували у середньому стані, один важкому, п’ять у незначному. За результатами обстеження лікарів було встановлено, що вони отруїлися чадним газом», – каже Мацалак.

Причиною може бути перевезення одоранту, який транспортують у металевих бочка – могла статися розгерметизація. Муніципали повідомили, що о 22:07 була зафіксована фура з ознаками, що вона перевозить небезпечні хімічні речовини. За словами Мацалака, саме це може бути однією з причин отруєння дітей.

Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Марія Бойко підкреслила, що зараз дітям нічого не загрожує, але ті діти, які поступали у важкому стані, зараз перебувають у середньому стані.

«Діти, які були у закритих приміщеннях, то вони не отруїлися. Діти, у яких були відкрити вікна, то отримали сильне отруєння. Їх було виявлено без свідомості», – додає Бойко.

Заступник начальника Івано-Франківського районного управління поліції Леонід Гончарук каже, що вони розглядають різні версії – виток речовини під час перевезення або розгерметизацію газової мережі.

На засіданні прийняли рішення створити робочу групу з представників «Івано-Франківськгазу», лабораторного центру, рятувальників та поліціянтів. До кінця тижня вони повинні зібрати відповідну інформацію та обстежити мікрорайон на ймовірність витоку газу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.