Війна

Списки загиблих в Оленівці частково підтверджуються – екскомандир полку “Азов” Максим Жорін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Колишній командир полку “Азов” Максим Жорін повідомив, що особи частини загиблих під час вибуху в колонії окупованої Оленівки Донецької області вдалось встановити. Про це капітан Сил спеціальних Операцій ЗСУ Жорін повідомив Суспільному, пише Репортер.

Максим Жорін новини Івано-Франківська

Є часткові списки, які виклали публічно, на даний момент, вони частково підтверджуються. Але також можна вже з впевненістю сказати, що вони не повні, – каже Максим Жорін. – Зараз, на жаль, у нас немає чітких списків загиблих та поранених. Це надзвичайно складно для близьких та рідних, які чекають на повернення додому. Які просто зараз в такому підвішеному стані знаходяться. Але Росія не надає жодних офіційних списків.

Жорін також розповів, що дізнався про трагедію одним із перших і також отримав свідчення про переведення частини військових в іншу будівлю, де згодом стався вибух. За його словами, це є підтвердженням того, що вибух був спланованим вбивством.

Ми знаємо точно по свідченнях з самої Оленівки, про те, що всі хто знаходився у цьому приміщенні, їх туди перевели напередодні, тобто, спеціально для цього.

Читайте: ЗСУ відбили атаки ворога на кількох напрямках – Генштаб

“Скоріш за все, це приміщення було підірвано завчасно підготовленими засобами. Це не був “прильот” точно. Зараз навіть по аерокосмічних знімках дуже чітко видно, що жодних слідів “прильотів” і роботи артилерії – на території немає. По вигляду руйнування приміщення, видно було що, воно було підірвано зсередини”, – додає Максим Жорін.

Він вважає, що ООН та МКЧХ як гаранти здоров’я і життів військових, які виходили з “Азовсталі” і яких згодом утримували в Оленівці, мають якомога швидше знайти можливість поговорити зі свідками трагедії.

“Я дуже добре пам’ятаю, як під час виходу з “Азовсталі” і Червоний Хрест, і ООН розповідали про те, що вони готові брати на себе відповідальність, про те що вони готові слідкувати за умовами утримання.

Але за весь цей час Червоний Хрест був виключно один раз на території Оленівки, у перший день, коли виходили з Азовсталі.

Ми маємо у прямому сенсі, як країна, примушувати міжнародні організації в чиї обов’язки це входить – саме ООН та Червоний Хрест – розбиратись із цією ситуацією, добиватись і вимагати від Росії потрапити на місце злочину. І дуже важливо не просто потрапити на місце злочину, а й отримати можливість поспілкуватись зі свідками, які були у цьому приміщенні і які вижили”, – каже Максим Жорін.

Після вбивства російськими окупантами військовополонених в Оленівці ЗСУ, Міноборони, СБУ та омбудсмен України вимагають, аби ООН та МКЧХ, які виступали гарантами життя та здоров’я українських бійців, направили своїх представників до колонії.

Читайте: Мешканка Франківщини виготовляла фальшиві документи про непридатність до війська

Крім того, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець попросив Міжнародний комітет Червоного хреста організувати відвідання ним зруйнованої росіянами колонії в окупованій Оленівці для огляду тіл загиблих українських полонених та спілкування з пораненими.

Міноборони Російської Федерації заявило, що запросило експертів ООН і Міжнародного Комітету Червоного Хреста в колонію на місце загибелі українських військовополонених в Оленівці.

Нагадаємо:

  • 29 липня російські медіа повідомили про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені. Пропагандисти стверджували, що є щонайменше 53 загиблих.
  • Генштаб України спростував звинувачення РФ, що удар нанесли ЗСУ. За інформацією Генштабу, росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.
  • У розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК “Вагнера” за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони Росії.
  • СБУ перехопила телефонні розмови, в яких окупанти підтверджують, що саме російські війська винні у вибуху в колонії окупованої Оленівки, внаслідок якого загинули щонайменше 53 українських полонених.
  • Підрозділи “Азову” оголосили полювання на причетних до вбивства військовополонених в Оленівці.

На Калущині футболісти зібрали 15 тис гривень для важкопораненого Андрія Насади

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні