Війна

Шеф-кухар косівського батальйону показав, чим годує побратимів (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Це – кухня «125-ка», я на строковій службі вчився на ній їсти варити, пройшов полігони від Ужгорода до Рівного. Тепер, коли прийшов час, виконую свій обов’язок – готую для солдатів», – шеф-кухар Микола розпочинає екскурсію кухнею косівського батальйону.

Сьогодні у меню – борщ український з квасолею і м’ясом. На друге – рис з овочами, підлива, риба смажена в кукурудзяній муці, узвар. Найпопулярнішою стравою серед солдатів є борщ. Дуже часто тут готують гуцульські страви:

Тут людей цікавлять наші західні страви, такі як банош, чанахи – тут таке не готують. Кожної неділі в меню чанахи. Наш батальйон має можливість складати сам меню. Ми робимо меню на місяць і дивимось, що у нас виходить з продуктами.

В цивільному житті я кухар, вчився на кухара. З 2000 до 2014 року працював у ресторанах від Івано-Франківська до Буковеля. Потім почав працювати сам на себе, обслуговував весілля. Смажили баранину, шашлики, робили бограч, баноші – різні страви на весілля, – каже Микола.

Поблизу кухні димить коптильня, з якої доноситься неперевершений запах копченої курятини. Сьогодні, крім обіду, готують делікатеси для бійців.

Це – куряче філе та стегенця, коптимо хлопцям на позиції. Щоб хлопці відчували себе як вдома, щоб їм було смачно. У нас (мешканців Карпатського краю – ред.) це закладено з дитинства. Наші батьки, діди постійно готували домашнє м’ясо. У нас це, як кажуть, у крові. Коптильня є у нас біля кожної хати, – посміхається Микола.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.