Війна

РФ вербує найманців з Центральної Азії, а у Чечні зростає обурення – ГУР

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У зв’язку з колосальними втратами в Україні та нестачею охочих вирушити на війну серед громадян РФ, російське військове керівництво намагається вербувати найманців з країн Центральної Азії. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони.

РФ вербує найманців з Центральної Азії, а у Чечні зростає обурення - ГУР
РФ вербує громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Фото: ГУР

Щоб принаймні частково зберегти можливість формувати нові резерви, кремлівське керівництво намагається все активніше залучати до ЗС РФ іноземних громадян. Першість у цьому питанні займає московський регіон — для формування нових армійських підрозділів місцеве керівництво дало вказівку співробітникам військових комісаріатів та відділів поліції „проводити агітаційні заходи“ з громадянами Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану, — йдеться у повідомленні.

Читайте: «Маскувальні феї» з Франківська наплітають щомісяця 300 квадратів сіток для військових (ФОТО)

Водночас у Чечні, де місцевий диктатор Рамзан Кадиров все ще намагається зібрати нові батальйони для відправки до України, зростає невдоволення місцевого населення, оскільки значну частину так званих «добровольців» становлять жителі сільської місцевості, які підписали запропоновані контракти під загрозою кримінального переслідування за сфабрикованими звинуваченнями або під тортурами.

Практика викрадення чоловіків для поповнення добровольчих військових підрозділів, що воюють в Україні на догоду Москві, породжує хвилі невдоволення серед мешканців Чечні. Громадяни республіки висловлюють обурення тим, що Кадиров посилає мусульман брати участь і гинути на „чужій“ війні двох християнських народів — росіян та українців. Така політика Кадирова сприймається як зрада мусульман, — зазначили у ГУР.

Читайте: Мистецтво – про перемогу. Чому франківці мають відвідати нову виставку у краєзнавчому музеї

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні