Війна

НАТО попереджає про можливі диверсії росії на підводних об’єктах

Google+PinterestLinkedInTumblr

У НАТО заявляють, про підвищений ризик диверсій на підводних кабелях, що може виглядати «покаранням західних країн» за підтримку України. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова помічника генсека НАТО з питань розвідки та безпеки Девіда Кеттлера, пише DT.ua. 

НАТО попереджає про можливі диверсії росії на підводних об'єктах
НАТО повідомляє про підвищену активність росіян. Фото: міноборони рф

Існує підвищене занепокоєння, що росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру, намагаючись втрутитися у життя Заходу, щоб отримати важелі впливу на ті країни, які підтримують безпеку України, – сказав Кеттлер журналістам.

За його словами, росіяни зараз «більш активні у цій сфері», ніж розвідка НАТО фіксувала протягом багатьох років. Вони «більш активно патрулюють всю Атлантику, ніж в останні роки».

Раніше про можливу «масштабну диверсію» російського флоту у водах країн Північної Європи попереджали журналісти-розслідувачі данського DR. Вони зауважили, що російські військові та цивільні кораблі проводять розвідувальну роботу у Північному та Балтійському морях. Зокрема, збирають дані про морські вітряні електростанції, газопроводи, силові та інтернет-кабелі у водах навколо Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції.

Нещодавно Норвезька поліційна служба безпеки повідомила про випадки, коли російські шпигуни, що працювали у країні під дипломатичним прикриттям, намагалися купити у норвезьких компаній мінісубмарини та інше обладнання для підводних робіт.

Читайте: “Уявіть, що з ним може зробити путін”. Творець штучного інтелекту шкодує про свою розробку

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.