Війна

Нацакадемія наук заявляє про початок нової COVID-хвилі в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україні починається чергова хвиля захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Про це у Facebook повідомляє Національна академія наук України, передає Укрінформ.

Такий висновок випливає з прогнозу розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 12 – 25 січня, підготовленого Робочою групою з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

«Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Україна загалом слідує тенденціям країн Східної Європи з невеликою затримкою в часі. Та оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко спрогнозувати швидкість поширення епідемії.

Утім, зауважують у НАН, згідно з даними про заразність штаму Омікрон та епідемічними тенденціями низки країн. Тож ожна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. На динаміку захворюваності, зокрема, може вплинути й відкриття шкіл після канікул.

«Середня кількість нових виявлень в Україні склала до 4540 осіб на день. Середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. В останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень», – пояснюють у НАН.

Науковці додають, що вакцини забезпечують високий захист проти госпіталізації в усіх вікових категоріях.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.