Війна

На Прикарпатті торік від онко померло 2 084 людини, з них шестеро дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області торік виявили близько чотирьох тисяч випадків захворювання на онкологічні хвороби.

Про це йшлося під час брифінгу в ІФ ОДА 4 лютого, пише Репортер.

Голова ОДА Світлана Онищук розповіла, що минулого року через злоякісні пухлини померло 2 084 прикарпатці. Вона зауважила, що це на 36 менше, ніж у 2020.

“Ситуація складна. Хворіють і помирають не тільки від коронавірусу, і є така жахлива недуга як рак”, – зауважили Онищук.

Як повідомив заввідділу Прикарпатського онкологічного центру Петро Семенів, найбільше хворих виявляють у віці від 50 років. Так у 2021 році їхня частка серед усіх випадків становила 85, 3%.

“Вік є основний фактор виявлення раку. До чого веду, впродовж тридцятиріччя, для людей у віці 50 і більше років пропадає понад 80% всіх вперше захворілих, – зауважив Семенів. – звернуЧому на цьому наголошую. Бо у цю когорту попадають люди пенсійного віку, які не залученні до активного життя та онкопрофілактичних оглядів. Вони випадають із поля зору. А 40% відсотків виявлених випадків припадають на так звані візуальні локалізації. Це те що лікар може побачити”.

Також він додав, що серед жінок перше місце займає рак грудей, а серед чоловіків – рак легень. На жаль, у більш як третини хворих рак виявляють на занедбаній стадії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.