Війна

На Прикарпатті через аукціони продали лісу на майже 69 мільйонів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Лісові господарства Івано-Франківської області за рік продали 49,9 тисячі кубометрів деревини на суму 68,6 мільйона гривень.

А в Україні через прозорі аукціони необробленої деревини продали на 1,16 млрд грн, пише Репортер.

Трохи більше як рік тому розпочався експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини в електронній торговій системі (ЕТС) “Prozorro.Продажі”. Перші аукціони відбулися вже наприкінці лютого 2020-го, але на повну силу проект запрацював у березні.

Всього за цей період було проведено понад 6,1 тис. успішних аукціонів, реалізовано 1,1 млн куб. м необробленої деревини.

Абсолютним лідером за обсягом реалізованої деревини та отриманих доходів є Закарпатська область – 275 тис. куб. м, що принесли 396 млн грн доходу. Продажем завершився майже кожен другий оголошений аукціон, зростання ціни становило 8,75% при відносно невисокому коефіцієнт конкурентності на успішному аукціоні – 1,56.

У топ-5 регіонів за сумою доходів та обсягом продажів увійшли: Житомирська, Рівненська, Київська, Івано-Франківська та Волинська області.

Лідерами є Житомирська та Рівненська області з подібними результатами: доходи 184,6 млн грн та 182 млн грн та обсяг реалізованої деревини –  231,9 та 231,5 тис. куб м відповідно. Далі йдуть Київська та Івано-Франківська також з близькими результатами: 72 та 68,6 млн грн доходів, 53,8 і 49,9 тис. куб. м проданої деревини відповідно. Замикає п’ятірку лідерів Волинська область, лісгоспи якої продали в електронній торговій системі більше деревини, ніж Київська та Івано-Франківська області – майже 73 тис. куб. м, але недорогих сортиментів, тому обсяг доходів склав 35,8 млн грн.

В цілому по Україні успішними були 23% аукціонів.

*Рейтинг підготовлено на основі показників з відкритого модулю аналітики ЕТС “Prozorro.Продажі”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.