Війна

Лікарі врятували малюка з Прикарпаття, який пережив клінічну смерть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Медики Львівської обласної клінічної лікарні “Охматдит” врятували хлопчика з Івано-Франківської області. У дитини під час операції зупинилося серце – він пережив трихвилинну клінічну смерть.

Хвороба у дитини почалась зі звичайної бактерійної інфекції горла. У 1 рік 7 місяців у хлопчика заболіло горло. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної клінічної лікарні “Охматдит”, передає Репортер.

Дитину лікував сімейний лікар у містечку на Івано-Франківщині. Через три тижні дитині стало різко зле і її скерували до Івано-Франківська з підозрою на перитонзилярний абсцес (скупчення гною у горлі).

Батьки хлопчика розповіли, що в Івано-Франківській обласній лікарні спробували пунктувати абсцес, але почалася кровотеча, хлопчика заінтубували та перевели у реанімацію. Наступного дня спробували пунктувати знову, але нічого не отримали під час пункції. Батьки забили на сполох. Їм радили перевести дитину до Києва, але батьки обрали інший варіант – лікувати сина у львівській лікарні.

“Поки хворого хлопчика везли до “Охматдиту”, завідувач ЛОР-відділення лікарні Федір Юрочко проаналізував знімки МРТ = пацієнта. ЛОРи готувалися зустрічати великий абсцес (приблизно 120 мл), який з правої частини горла уже переходив на ліву. Після консиліуму малюка взяли в операційну. Абсцес розкрили, але гною майже не було, отримали багато несвіжих згустків крові. У дитини були всі ознаки сепсису і септичного шоку. Згустки з горла забрали і частинку м’яких тканин горла і передали на гістологію. Наприкінці операції відкрилася масивна кровотеча. Її відразу ж зупинили і дитина одужувала в реанімації. Гістологія показала, що у горлі був згусток крові. Стільки проблем через звичайний згусток крові? Щось тут не те… Команді Супергероїв треба було розмотати цей клубок проблем, але за яку нитку смикати першою? Але часу на роздуми небагато – у дитини знову відкривається масивна кровотеча, кров з горла дитини лилася фонтаном. Команда медиків спрацювала блискавично: за мить реаніматолог несе дитину в операційну, ЛОР тампоном затискає місце кровотечі, ще один ЛОР працює мішком Амбу, щоб дитина дихала”, – пишуть у медзакладі.

Тоді у хлопчика на 3 хвилини зупинилося серце – йому зробили непрямий масаж серця і пряме переливання крові. В операційній троє лікарів дали малюкові свою кров. Тільки тоді лікарям вдалося запустити серце. Після чого до лікарів “Охматдиту” приєдналася команда судинних хірургів і кардіохірургів з Львівської обласної клінічної лікарні.

“Зовнішню сонну артерію перев’язали, і кровотеча зупинилася. 4 години лікар тримав місце кровотечі, поки судинні хірурги перев‘язували судину. Але через тиждень знову історія повторюється – хлопчик виплюнув 2 згустки крові. Кровотечі ми не чекали, вирішили зробити малюку КТ-ангіографію судин. У день, на який призначили обстеження, у хлопчика знову масивна кровотеча і знову операційна, інтубація і реанімація… На КТ ми їхали у стані підвищеної бойової готовності. Радіологи побачили несправжню аневризму внутрішньої сонної артерії (так звана псевдоаневризма). Спочатку ми думали, що проблема у зовнішній сонній артерії, а виявилося, що була також проблема і у внутрішій сонній”, – додають у лікарні.

Після того, як лікарі вияснили причину недуги, хлопчику зробили ендоваскулярну операцію – через маленький розріз у судині стегна аневризму виключили із загального кровоплину.

“У нашого хлопчика зараз все добре, артерія виконує свою функцію і горло теж у нормі. Він нарешті поїхав додому! Але ми з мамою залишаємось на зв’язку, вона продовжує інформувати про те, як почувається малюк. У світовій літературі не описано випадків псевдоаневризми внутрішньої сонної артерії у дитини такого віку, тому можна говорити, що ми зіткнулися з унікальним випадком. Була складна діагностика і лікування, але завдяки командній роботі супергероїв Охматдиту, радіологів та судинних хірургів ми справилися. Разом ми змогли врятувати життя дитини”, – каже завідувач ЛОР-відділення Fedir Yurochko.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.