Війна

Класифікація настільних ламп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні настільні лампи широко експлуатуються для вирішення великого переліку завдань. Їх активно застосовують під час роботи з документами (як удома, так і в офісах), використовують у кабінетах медичного призначення, при створенні манікюру та нанесенні макіяжу. Також прилади можна зустріти у багатьох дитячих кімнатах, де вони забезпечують комфортні умови для виконання домашніх завдань.

Сучасні настільні лампи – це досить широкий асортимент компактних світлових приладів. Вони розрізняються за габаритами, типом конструкції, переліком додаткових функцій та іншими якостями. Наприклад, у каталозі настільних ламп ЕГЛО можна підібрати модель під будь-який класичний або сучасний інтер’єр, а також знайти пристрої не тільки з традиційним кнопковим, але й іншим типом управління.

Основні види виробів

Класична настільна лампа є компактним світловим приладом з плафоном, положення якого регулюється користувачем як у вертикальній, так і горизонтальній осі. Це досягається за рахунок спеціальної штанги, яка може мати кілька ступенів свободи або гнутися по всій довжині.

6204025051915.jpeg

Саме такі настільні лампи прийнято називати офісними. Проте вони поширені не лише у робочих просторах і кабінетах, а й у побуті. Нерідко вибір на їх користь роблять люди, які мають потребу працювати з документами або дрібноштучними виробами. Також їх широко застосовують майстри з ремонту годинників, ювеліри та фахівці інших професій.

Залежно від цільового призначення настільні лампи можна розділити на види:

  1. Дитячі. Ними оснащують відповідні кімнати у квартирах та приватних будинках. Сьогодні багато моделей таких пристроїв мають різний додатковий функціонал (наприклад, електронний годинник з будильником або таймер відключення). Виготовляються в оригінальному дизайні у вигляді статуеток тварин, казкових персонажів чи мультиплікаційних героїв.
  2. Декоративні. Такі моделі можуть мати різну конструкцію та тип плафона. Але найчастіше є компактні торшери настільної конфігурації. Як правило, їх використовують для віталень чи спальних кімнатах для створення умиротвореної обстановки або підсвічування певних елементів інтер’єру.

В цілому ж асортимент, що пропонується ринком, дозволяє підібрати оптимальну модель настільної лампи під будь-які потреби.

620402504d2d8.jpeg

Інші критерії класифікації

Серед них можна відзначити:

  • тип основи;
  • конструкцію плафону;
  • матеріали виробництва;
  • спосіб увімкнення/вимкнення і т. д.

Залежно від першої ознаки виробу ділять на моделі з платформою у формі диска або квадрата, що забезпечує стійкість приладу на столі, а також модифікації зі струбциною або прищіпкою. Останні кріпляться до торця стільниці.

Конструкція плафона такого світлового пристрою може бути відкритою або закритою. Основною перевагою моделей першого типу є те, що вони сумісні з різними лампочками (від виробів із ниткою розжарювання до сучасних світлодіодних). Закриті плафони виготовляються на основі LED-елементів. У разі виходу світлодіодів з ладу вони потребують заміни. Можливість змінити LED-елементи, як правило, відсутня.

Що стосується матеріалів виробництва, то сучасні настільні лампи найчастіше виготовляються на основі сталі та інших металевих сплавів. Однак у продажу часто зустрічаються пластикові дитячі моделі, а декоративні прилади можуть бути виконані навіть з натурального дерева.

При цьому запропонований виробниками асортимент дизайнерських рішень для цих світлових приладів здатний задовольнити будь-які смаки та уподобання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.