Війна

Ймовірно, росія сама влаштувала атаку на кремль – ISW

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ймовірно, росія сама влаштувала атаку на кремль, аби створити умови для ширшої суспільної мобілізації.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

Росія, ймовірно, влаштувала цей напад, намагаючись довести війну до російської внутрішньої аудиторії та створити умови для більшої мобілізації суспільства. За кількома ознаками можна стверджувати, що удар був організований усередині рф і був цілеспрямованим, – заявляють аналітики.

Як зазначається, російська влада нещодавно вжила заходів для посилення своєї протиповітряної оборони. Зокрема у москві, і тому в ISW вважають украй малоймовірним, що два безпілотники могли “пробити” кілька рівнів протиповітряної оборони та підірватися або бути збитими просто над кремлем.

Знімки з геолокацією від січня 2023 року свідчать, що російська влада розміщує зенітні ракетні комплекси “Панцир” неподалік москви, звертають увагу експерти.

На їхню думку, удар, унаслідок якого такі засоби ППО не змогли виявити та знищити безплотники. Тож ті уразили таку важливу ціль, як Сенатський палац у кремлі, став би значним конфузом для росії.

Негайна, узгоджена та скоординована реакція кремля на інцидент свідчить про те, що напад було підготовлено всередині країни таким чином, що його передбачувані політичні наслідки переважують збентеження (через удар – ред.), – йдеться у звіті.

Експерти наголошують, що кремль одразу ж звинуватив Україну в теракті, а російські офіційні відповіді швидко згуртувалися навколо цього звинувачення.

Якби атака безпілотників не була організована всередині, це було б несподіванкою. Цілком імовірно, що офіційна відповідь росії спочатку була б набагато більш неорганізованою. Зокрема, кремль не зміг дати своєчасну та послідовну інформаційну відповідь на інші військові приниження… Зокрема втрату Балаклії та Херсона у вересні та листопаді 2022 року, – йдеться у звіті.

У ІSW підкреслюють, що швидка та послідовна реакція на удар свідчить про те, що росія влаштувала цей інцидент напередодні 9 Травня, щоб представити війну як екзистенційну для своєї внутрішньої аудиторії.

Водночас зазначається, що кремль може використати удар, щоб виправдати скасування або подальше обмеження святкування 9 травня. Ці дії, ймовірно, посилили б інформаційні зусилля, що розглядають війну в Україні як пряму загрозу дотриманню росією важливих для неї історичних подій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.