Війна

Ікона кличе на відпуст. 28 серпня у Франківську молитимуться біля чудотворного образу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Останньої неділі літа в Івано-Франківську відбудеться перший офіційний Папський відпуст – біля списку Чудотворної Ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської. Копію колишньої головної святині міста пошанували привілеями з Риму. Згідно з Ватиканським декретом, 28 серпня, в день Успіння Пресвятої Богородиці, у храмі Святого Івана Хрестителя відбудеться перший із масових відпустів.

1

Храмову архітектуру з дерева часто порівнюють із вітрильниками. Цій церкві лише сьомий рік, однак збудували її гуцули за давньою технологією – без жодного цвяха. Храм і справді подібний на корабель. Ідея проекту належить отцеві Володимиру Вінтоніву – тутешньому пароху. Знаковий образ зберігається саме в цьому невеличкому храмі. Як стверджує настоятель, це – чудотворна ікона.

«Додаток «копія» стосовно неї – недоречний, адже вона вже отримала визнання своїх дивовижних властивостей Римом, – каже отець Володимир. – У нашій країні здебільшого зберігають саме списки відомих образів, які прославилися в усьому світі. Це той випадок, коли списування навіть схвалюється – задля безпеки та довговічності оригіналів. Зрештою, й сама ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської є списком Ченстоховської або ж Белзької ікони Божої Матері».

ikoo (4)

Повз неї щоденно проїздять тисячі автівок. Зі жвавого автошляху – франківської об’їзної – десятки автівок звертають до ріки. Велика паркова зона й місця для купання, де глибина сягає кількох метрів, ваблять відпочивальників. І лише одиниці здогадуються, поруч з якою святинею вони смажать шашлики. Натомість автомобілі з різних регіонів України їдуть на Микитинецьку, 27б у Франківську спеціально до храму, де зберігається чудотворний образ…

Ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської понад 200 років була відомою на всю Європу. Сьогодні вона – у костелі Петра і Павла у Гданську. В Польщі «мешкає» вже 70 років. У 1946-му, як стверджують історики та краєзнавці, її контрабандою вивезли на дерев’яному возі й таким чином врятували від наруги «совітів». Проте на чужині, каже отець Володимир, образ уже не дивує чудами. Натомість список ще перед освяченням біля оригіналу почав творити дива, тож на початку 2016 року здобув новітнє визнання Ватикану.

ikoo (2)

Якщо коронована Папськими коронами ікона Матері Божої Ласкавої на початок ХХ століття мала лише три відпустові дні в жовтні – привілей, отриманий у далекому 1777 році, то на прохання Митрополита і Архієпископа Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина Папа Франциск надав сучасному образу право Повного відпусту, значно розширивши перелік днів, у які можна його отримати.

Самому відпустові передуватимуть реколекції. Протягом тижня у храмі – урочиста місія, молитви за Україну та за дар батьківства – із благословенням подружніх пар, а також спільний молебень на вервиці. Крім того – відвідини хворих, соборування, нічні чування й концерт духовної пісні. Сама ж святкова Архієрейська літургія за участі Преосвященного Владики єпископа Йосафата Мощича розпочнеться о 12:00 у неділю 28 серпня.

ikoo (1)

Наразі тут кипить робота. До першого офіційного Папського відпусту готуються всім миром. Крім стін, оновлюють і екстер’єр з ландшафтом. Парафіяни та прихожани – останніх, до речі, вже навіть більше, ніж місцевих – прибирають і чистять усе довкола, зводять сцену, що слугуватиме літнім вівтарем. Такому, кажуть досвідчені паломники, годиться бути в усіх відпустових місцях – схожий, до прикладу, є в Зарваниці. Звісно, діляться й рецептами традиційних солодощів – місцеві господині пригощатимуть ними всіх, хто завітає до храму в останній літній вікенд. І запрошують приходити усією родиною.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.