Війна

Горлівсько-косівський «Кінолог» – про війну, собак і промивання мізків

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Кінолог» – стрілець 74 батальйону, щойно прийшов з «нуля» – помитись, відпочити трохи, а потім – знову на “нуль”.

В такому режимі вже більше року живе він та його бойові побратими тут, на Запоріжжі. Каже, що зараз набагато спокійніше: «відколи почався контрнаступ, стріляти стали менше, – пишуть на сторінці  102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина.

Кінолог

Раніше кожен день обстрілювали нас – з мінометів, гранатометів, СПГ – вдень і вночі не було спокою. Зараз легше дихати стало».

Свій позивний отримав від бізнесу, яким займається – має в Яблуневі, що на Косівщині, приватний кінологічний центр, де навчає собак з 2005 року.

Це для мене і хобі, і робота водночас. Я з дитинства люблю собак. Коли пішов на строкову службу в армію, тато з мамою порадили іти в кінологічний центр біля Львова – там мене навчили поводитись з собаками. Після демобілізації вирішив зайнятись кінологічним бізнесом. У мене є ліцензія, я видаю сертифікат, грамоту після підготовки собаки. Маю 4 вольєри вдома, крім того, виїжджаю на виїзди для дресирування собак. В мене тренуються як приватні собаки, так і держані – маю договір з МНС. Мої собаки залучаються до пошуку людей в Карпатах.

«Кінолог» каже, що при тренуванні собак він використовує харчову методику, тобто підбирає їжу, яка найбільше подобається собаці, і таким чином дресирує її.

На підготовку собаки 1 ступеня в нього іде 2-3 тижні, після цього вона може виконувати прості команди – сидіти, лежати, фас, стоп, охороняти будинок. На найскладніший 3 ступінь – пошук наркотиків та зброї – іде пів року.

«Кінолог» ділиться деякими порадами власникам собак:

Потрібно зрозуміти психологію собаки – вона від природи хижак, це у неї в генах закладено. Крім того, вона розглядає вас та вашу родину як зграю, і , підрісши, хоче відчувати себе альфа-самцем у зграї – такий інстинкт – відповідно, може покусати. Сама підготовка собаки коштує не дуже дорого, але це зекономить вам і кошти, і нерви у подальшому – адже мінімізуються шанси того, що ваша собака буде кусатись та нападати на людей.

Кінолог

Коли почалася АТО, я пішов до військкомату – хотів воювати, але мене не прийняли через донецьку прописку, мабуть, не довіряли, – розповідає далі «Кінолог». – Я родом з Горлівки Донецької області. На Франківщині живу з 2009 року – тут я одружився і переїхав сюди. 24 лютого 2022 року я прийшов добровільно до військкомату, і мене цього разу прийняли – з того часу я стрілець стрілецької роти.

Я вам хочу чесно сказати, – продовжує, – на Донбасі велася страшенна пропаганда, інформаційна війна проти нас. І я теж, певною мірою, її жертва.

До служби в армії я теж частково вірив у цю маячню. Що на заході України, буцімто, живуть якісь бандерівці і дармоїди, яких кормить Донбас – все за кремлівською «методичкою». Нам з дитинства промивали мізки цим – така була політика – розділити нас, українців. Строкову службу служив на Львівщині, трохи поїздив регіоном і відразу зрозумів, що це все брехня. Що люди тут прекрасні, не існує ніяких бандерівців. Вірніше, вони існують – тепер бандерівець я сам, моя жінки та мої діти. Ніяких обстрілів Донбасу всі ці 8 років АТО не було – я вас запевняю. Це повна маячня. Я ж постійно спілкувався з друзями. Це була вигадка російської пропаганди. І нам, після визволення цих територій, потрібно буде боротися з нею. Щоб люди перестали вірити кремлю і стали лояльними до України»

Читайте: Танкова швидка. Як Дядя Міша з Коломиї «лікує» техніку 10 бригади

У мене двоє дітей – 8 та 13 років, вони мене чекають вдома і дуже хочуть поїхати на малу батьківщину тата – в Горлівку. Після нашої перемоги я повезу їх туди і покажу де народився, ми проїдемся там машиною з українським прапором», – на завершення «Кінолог» показує прапор з автографами побратимів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.